Trwa ładowanie...

"Proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie". Komentarz Racewicz daje do myślenia

Była dziennikarka TVP odniosła się do obecnej sytuacji na antenie publicznej telewizji. Wystarczyło jedno zdanie.

Share
Joanna Racewicz wymownie skomentowała obecną sytuację w TVP
Joanna Racewicz wymownie skomentowała obecną sytuację w TVPŹródło: ONS
d1xvwpt

Joanna Racewicz debiutowała na antenie TVP pod koniec lat 90. Długo była jedną z najbardziej lubianych przez widzów prezenterów "Panoramy". W czasie swojej wieloletniej kariery dwukrotnie rozstawała się z Telewizją Polską. Po raz pierwszy w 2006 roku. Niedługo potem trafiła z autorskim cyklem "Dom otwarty" na antenę śniadaniowego programu TVN, gdzie pracowała do 2010 roku, do czasu gdy jej medialną karierę przerwała tragiczna śmierć męża, oficera BOR, w katastrofie smoleńskiej. W styczniu 2011 roku, po zawodowej przerwie, Joanna Racewicz wróciła do telewizji na Woronicza. W 2018 roku to TVP pożegnało się z dziennikarką, tłumacząc swoją decyzję naruszeniem przez Racewicz zasad etyki dziennikarskiej.

Od tamtego czasu prezenterka jest jedną z twarzy Polsat News i jak można wnioskować z jej ostatniej medialnej wypowiedzi dla serwisu Jastrząb post, bardzo ją to cieszy. Racewicz pytana o to, jak ocenia obecną sytuację TVP, odpowiedziała krótko.

Joanna Racewicz radzi Monice Zamachowskiej: "Niech nosi wysoko głowę"

- Cieszę się, że mam to za sobą - podsumowała. Przyznała jednak, że z dawną stacją, a zwłaszcza z pracującymi tam niegdyś ludźmi, ma także wiele ciepłych wspomnień. Zwłaszcza z okresu, gdy pracowała w programach informacyjnych.

d1xvwpt

- Brakuje mi atmosfery, ludzi, czasu i tego pędu za informacją, za newsem. Tej codziennej rutyny codziennych kolegiów, potem burzy mózgów: jakie tematy, z kim rozmowy i dokąd wyślemy reporterów. To był naprawdę niesamowity, fajny i dobry czas. Mam ogromny sentyment do tamtych chwil - dodała Joanna Racewicz.

Racewicz zapytana przez dziennikarkę cytowanego serwisu wprost o to, jak dziś ocenia poziom TVP, z klasą odmówiła odpowiedzi na to pytanie.

- Ze względu na szacunek do mojego dawnego gniazda proszę mnie zwolnić z odpowiedzi na to pytanie - zakończyła rozmowę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xvwpt

Podziel się opinią

Share
d1xvwpt
d1xvwpt