Trwa ładowanie...

Dziecko Meghan i Harry'ego będzie płacić podatki w USA

Według przewidywań pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego przyjdzie na świat w połowie kwietnia. I choć "royal baby" nie ma jeszcze na świecie, już ustalane są urzędowe szczegóły.

Dziecko Meghan i Harry'ego będzie płacić podatki w USAŹródło: Getty Images
d4jaoch

Meghan i Harry są niecały rok po ślubie, a ich miłość ciągle kwitnie. Zakochani spodziewają się przyjścia na świat swojego pierwszego "royal baby". Ciąża księżnej Sussex to od kilku miesięcy jeden z najgłośniej komentowanych tematów, jeżeli chodzi o brytyjski dwór. Niestety dokładny termin, płeć dziecka i zaplanowane imiona pozostają wielką tajemnicą, która wynika z królewskiego protokołu.

Ostatnio wydało się jednak, kto poniesie do chrztu dziecko Meghan i Harry'ego. Teraz natomiast dowiadujemy się kolejnych rewelacji na temat życia przyszłego potomka królewskiego dworu.

ZOBACZ TAKŻE: Książę Harry ociera łzy podczas ślubu z ukochaną Meghan Markle

Prawo podatkowe w USA zakłada, że każdy obywatel kraju musi płacić podatki w ojczyźnie, bez względu na to, gdzie przebywa. Obowiązek ten dotyczy również księżnej Sussex.

d4jaoch

Co więcej, z urzędem będzie związane także jej dziecko, ponieważ, oprócz brytyjskiego, będzie miało także amerykańskie obywatelstwo. Meghan będzie musiała składać zeznania podatkowe w USA oraz zgłaszać wszystkie posiadane aktywa - również otrzymane jako prezenty.

Księżna będzie musiała zatem zeznawać, ile kosztowały podarki, którymi jest obdarowywana przed urzędem IRS. Istnieje prawdopodobieństwo, że urząd ten będzie miał wgląd w zarobki księcia Harry'ego.

Potomek księżnej Sussex i jej męża będzie musiał informować amerykańską skarbówkę o dochodach i podarkach do 18 roku życia. Po tym czasie może dobrowolnie zrezygnować z obywatelstwa i tym samym z podatków płaconych w USA.

Ponadto Elżbieta II zdecyduje, czy dziecko Harry'ego i Meghan będzie miało tytuł szlachecki. W 2012 r. ogłosiła, że potomków Williama i Kate można nazywać książętami i księżnymi, jednak nie przekłada się to automatycznie na przyszłe dzieci drugiego z synów Diany i Karola. Co więcej, Harry i Meghan wcale nie muszą przyjmować tytułu szlacheckiego dla swojego potomka.

d4jaoch
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jaoch