Trwa ładowanie...
daae8uh

Ivan Komarenko z piosenką o wolności. Sięgnął po klasyka

Ivan Komarenko zgodnie z zapowiedzią opublikował swój najnowszy singiel. Nie jest to, jak mogłoby się wydawać, autorski materiał. Postanowił wziąć na warsztat utwór Marka Grechuty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ivan Komarenko prezentuje nowy singiel
Ivan Komarenko prezentuje nowy singiel (ONS)
daae8uh

Ivan Komarenko w ostatnim czasie jest znów w centrum zainteresowania mediów. Wszystko za sprawą głośnej wypowiedzi wokalisty na temat szczepionek i pandemii koronawirusa. Dość powiedzieć, że jest sceptyczny wobec tematu. Zwraca też uwagę na potencjalne ryzyko powikłań poszczepiennych i jest przeciwnikiem szczepień obowiązkowych.

Piosenkarz niewątpliwie skorzystał na wzmożonym zainteresowaniu. Przy okazji mógł przypomnieć, że wciąż jest aktywny zawodowo i mimo przymusowej kwarantanny pracuje nad kolejnymi projektami.

Zobacz wideo: Michał Wiśniewski o rządowych restrykcjach. "Mam swoją teorię"

Wyraźnie zainspirowany ostatnimi wydarzeniami, postanowił wydać nowy singiel. Zapowiadał w mediach społecznościowych, że będzie on wyrazem walki o wolność. "Nie będzie rozrywkowa! Już wiecie, bo pisałem. Będę śpiewać o wolności podstępnie nam ograniczanej. Oczywiście wszystko to robi się 'dla naszego dobra'." – pisał Komarenko.

daae8uh

Zgodnie z zapowiedzią, piosenka pojawiła się w piątkowe południe na profilu piosenkarza. Nie jest jednak, jak mogłoby się wydawać, protest songiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie śpiewa ani o pandemii, ani o szczepionkach, ani teoriach spiskowych. Wydźwięk jest łagodniejszy, ale Komarenko śpiewając oddaje hołd wolności. Co więcej, nie prezentuje własnego utworu, a sięgnął po klasyka – Marka Grechutę.

"Utwór jest ponadczasowy. Nigdy się nie zestarzeje. Bo Wolność jest czymś bardzo cennym i zawsze znajdą się źli ludzie, którzy będą nam ją chcieli odebrać. Czasem przemocą, czasem podstępem. Teraz mamy do czynienia z tym drugim wariantem. Wcale to nie oznacza, że jest łatwiej. Zaśpiewałem, jak mogłem najlepiej. Aranżację wykonał Emil Jeleń, a zdjęcia Arkadiusz Stępień. Nie wiem, czy zadanie wykonaliśmy dobrze. Jeśli "Wolność" porwie Was do walki o Wolność, to uznam to za sukces", napisał na Facebooku.

Posłuchajcie, jak poradził sobie ze słynnym utworem.

daae8uh

Podziel się opinią

Share
daae8uh
daae8uh