Trwa ładowanie...

Jedna z awantur Diany i Karola mogła skończyć się tragicznie. Książę był w niebezpieczeństwie

Małżeństwo Diany i Karola nie należało do udanych. Osamotniona i zdradzana księżna miała napady złości i huśtawki nastrojów. Ponoć Spencer zdarzało się uderzyć męża i rzucać w niego przedmiotami. Jedna z ich kłótni mogła skończyć się tragedią.

Diana też miewała napady zazdrości i agresji Diana też miewała napady zazdrości i agresji Źródło: Getty Images, fot: Tim Graham
d3aqt97

Małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany było katastrofą. Mężem Spencer musiała dzielić się z inną kobietą, co było dla niej niekończącym się pasmem upokorzeń. W rodzinie królewskiej była samotna, co z kolei doprowadziło do niestabilności emocjonalnej, bulimii i prób samobójczych.

Teraz okazuje się, że sfrustrowana i nieszczęśliwa księżna Walii miała też inne oblicze, które odbiegało od tego, jak przedstawiana jest w wywiadach czy książkach. Gdy Diana wpadała w szał, obrażała otaczających ją ludzi, a wobec Karola była bardzo agresywna.

Kulisy burzliwego małżeństwa Diany i Karola Getty Images
Kulisy burzliwego małżeństwa Diany i KarolaŹródło: Getty Images, fot: Tim Graham

Diana i Karol - małżeństwo fatalne

Diana oczarowała rodzinę królewską w ich wiejskiej posiadłości, której szczerze nienawidziła. Doskonale wiedziała, co zrobić, aby uznali ją za najlepszą kandydatkę na żonę dla Karola. Małżeństwo ze Spencer rozwiązywało też problem Camilli Parker Bowles, wielkiej miłości księcia, którą na dworze uważano za niewłaściwą partię dla następcy brytyjskiego tronu. Diana w wywiadach mówiła jedno, a myślała zupełnie co innego.

d3aqt97

"Nienawidziła wsi, rodzinnej pasji do koni i psów oraz nieustannie padającego deszczu. I czuła, że mąż unika intymności. W czasie ich pobytu wściekała się, awanturowała, wymiotowała i popadała w obsesję na temat Camilli. A ze strony Karola nie otrzymywała żadnego zaprzeczenia, że nie ma racji" - napisała Penny Junor w książce "The Duchess: The Untold Story".

Książę nawet nie udawał, że zależy mu na żonie, czego najlepszym przykładem był bal, który obył się w noc przed ich ślubem. Z Dianą zatańczył tylko raz, za to z Camillą wielokrotnie. Ponoć spędził z nią również resztę nocy. Biografowie rodziny królewskiej zaznaczają, że książę Walii kompletnie nie rozumiał problemów innych ludzi. Lekceważył depresję i bulimię żony.

Książęca para nie miała ze sobą zbyt wiele wspólnego. Ona nie rozumiała jego, a on jej. "Diana nie lubiła czytać książek i czuła się urażona, że jej mąż woli stertę książek od rozmowy z nią. Nienawidziła tych okropnych książek. Wiele razy wypominała mu to i okropnie się kłócili z tego powodu" - czytamy w książce "The Duchess: The Untold Story".

Księżna Diana, jakiej jej nie znacie

Wściekła Diana wybuchała i była agresywna. Księżna była gwałtowna, a Karol zdystansowany i milczący. W swojej książce Penny Junor przytacza jedną z awantur książęcej pary: "Przez sześć bitych godzin nerwowo chodziła po pokoju, płakała, kopała meble, wściekała się na wszystkich i wszystko, co było związane z miejscem, w którym przyszło jej żyć. Potem wpadała w przejmującą ciszę, aby następnie znów zacząć płakać i demolować pokój".

d3aqt97

Księżna rzucała w Karola przedmiotami, zdarzało jej się też podnieść na niego rękę. Według Sally Bedell Smith książę zwierzył się swojej kuzynce z sytuacji, podczas której żona uderzyła go mocno w głowę, gdy się modlił. Innym razem Diana niemal nakryła męża na zdradzie z Camillą i  rzuciła w niego ciężką, kryształową popielniczką. Według biografów przedmiot przeleciał tuż obok głowy Karola, a awantura w posiadłości Highgrove mogła skończyć się tragicznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3aqt97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aqt97