Książę William i księżna Kate pokazali wstrząsające nagranie. "To jest najgorszy koszmar"
Książę William i księżna Kate podzielili się w mediach społecznościowych poruszającą rozmową z rodzicami chłopca, który chciał popełnić samobójstwo.
Książę William i księżna Kate usłyszeli w piątek historię pewnego 12-latka, który pewnego dnia udał się na most, by zakończyć swoje życie. Chłopak, który na nagraniu identyfikowany jest jako "Jack", na szczęście w ostatniej chwili szukał jeszcze pomocy. Napisał na numer bezpłatnej pomocy kryzysowej SHOUT 85258 i to właśnie smsy osoby, która miała z nim kontakt, pomogły mu wrócić znad krawędzi.
– Nie mamy wątpliwości, że to, co wydarzyło się między naszym synem a SHOUT w chwili, gdy stał na tym moście, uratowało mu życie – powiedział królewskiej parze w rozmowie wideo ojciec chłopca, którego tożsamość również jest anonimowa. Wyraźnie poruszona Kate stwierdziła, że nie wyobraża sobie być w takiej sytuacji. – Jako rodzic nie mogę sobie wyobrazić, jak ciężkie musiało to być dla ciebie. Najgorszym koszmarem każdego rodzica jest odebranie takiego telefonu – powiedziała.
Pokazali związek Karola i Diany. Książę William ma żal do Netfliksa
SHOUT uruchomiono w Wielkiej Brytanii w 2019 r. po tym, jak organizacja Crisis Text Line otrzymała wsparcie od fundacji prowadzonej przez Williama i Kate. Chłopak powiedział Williamowi, że łatwiej mu było rozmawiać o swoich emocjach i uczuciach za pośrednictwem wiadomości tekstowych niż rozmowy głosowej. Po skontaktowaniu się z SHOUT, poczuł, że jest w stanie zwrócić się o pomoc do policji.
Trwa ładowanie wpisu: instagram
Podczas rozmowy William i Kate usłyszeli od rodziców także o tym, jak Jack zmieniał się jako osoba podczas lockdownu, który miał miejsce w Wielkiej Brytanii wiosną ubiegłego roku. Ich zwykle otwarty i towarzyski syn stał się nagle bardziej introwertyczny i nie spędzał już tyle czasu ze swoimi przyjaciółmi w internecie.
Ta sprawa nie tylko potwierdza, że coś takiego jak SHOUT jest szalenie potrzebne, ale przy okazji pokazuje, że działania członków rodziny królewskiej rzeczywiście mogą pomóc. Zresztą liczby mówią same za siebie – od czasu swojego uruchomienia SHOUT był w stanie wesprzeć zdrowie psychiczne 18 tys. dzieci w wieku do 13 lat. 90 proc. z nich wskazało, że tego typu rozmowa okazała się dla nich pomocna. W skład pomocy kryzysowej wchodzi 2400 wyszkolonych wolontariuszy, którzy są wspierani przez nadzorców.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl