Trwa ładowanie...

Niesamowite, co można znaleźć na aukcjach gwiazd dla WOŚP. Są prawdziwe perełki

Kolacja z Januszem Palikotem, obraz od Artura Barcisia, sukienka Magdy Gessler, a może bojka ratunkowa od Davida Hasselhoffa? Oto, co już teraz można znaleźć na aukcjach dla WOŚP.

Gwiazdy dzielą się osobistymi przedmiotami z Wielką Orkiestrą Świątecznej PomocyGwiazdy dzielą się osobistymi przedmiotami z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
d28qtpu

Aukcje WOŚP to co roku wyjątkowo ciekawe wydarzenie towarzyszące kolejnemu finałowi szlachetnej akcji. Poprzednio udało się w sumie zebrać ponad 2010 mln zł. W tym roku orkiestra zbiera na okulistykę dziecięcą. Ruszyły już aukcje na specjalnej stronie Allegro, gdzie można licytować przedmioty od serca przekazane przez różne osobistości, w tym przez gwiazdy.

Rok temu furorę robiła aukcja Andrzeja Chyry, który miał posprzątać mieszkanie jednemu ze szczęśliwców. - Jestem trochę gapa: nie określiłem ani metrażu, ani czasu. Zobaczymy, co los przyniesie. Nie ma wyjścia, najwyżej będę ostro szorował te wszystkie piętra - komentował aktor, który ostatecznie zebrał podczas aukcji 42 tys. zł. A co można wylicytować w tym roku?

Zobacz: 30. edycja finału WOŚP już w styczniu. „Nie kopiemy się z koniem”

Aktor Bogdan Kalus zaprasza do licytowania wspólnie spędzonego z nim dnia. Zaznacza, że jest otwarty na propozycje, co można by w tym czasie robić. Sugeruje, że szczęśliwiec może np. pojechać z nim do Jeruzala, gdzie kręcono "Ranczo", a na miejscu Kalus opowie o kulisach powstawania serialu; lub pojechać razem do teatru. Już teraz aukcja osiągnęła 2125 zł.

d28qtpu

Nieco więcej, bo 2435 zł ktoś daje za sukienkę Magdy Gessler z charytatywnego balu TVN z 2016 r.

Dużym zainteresowaniem cieszy się wystawiona przez Joannę Kołaczkowską i Szymona Majewskiego 20-minutowa mowa ślubna, którą gwiazdy mają napisać i osobiście wykonać podczas uroczystości. Ile dają za nią licytujący? Aktualna cena to 4800 zł.

Artur Barciś na aukcję przekazał obraz "Anioły i gość". "Obraz jest kontynuacją stylu, w którym malowałem swoje prace w ubiegłym roku. Wynika on z otaczającej nas rzeczywistości. Jest wyrazem moich strachów, ale także nadziei i marzeń. Kto jest tytułowym gościem? To pozostawiam do Państwa interpretacji, podobnie jak bohater, którego grałem w cyklu 'Dekalog' Krzysztofa Kieślowskiego" - informuje Barciś. Cena to już teraz 7300 zł. Niemało!

Nie lada gratką jest bojka ratunkowa podpisana przez aktora Davida Hasselhoffa, licytowana jest już za ponad 10 tys. zł. To świetna okazja, by zostać właścicielem rekwizytu ze "Słonecznego patrolu". Hasselhoff gościł w Polsce latem 2020 r. Kręcił w Jeleniej Górze serial "Ze Network".

d28qtpu

Z kolei Janusz Palikot przekazał na aukcję 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproszenie na kolację w jednym z trzech wybranych miejsc.

"Można jeść i pić dobrze, można jeść i pić dla dobra, a można to połączyć podczas kolacji ze mną, by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tu chodzi o hojność, o bezinteresowną pomoc, ale także o najlepsze emocje, które wyzwala w nas Orkiestra. Spotkajmy się, by uczcić wszystko to, co we wspólnym graniu dla Orkiestry najlepsze" - pisze Palikot. Cena? Obecnie 18 599 zł. To będzie wyjątkowa kolacja.

Juliusz Machulski - Biurko 'Kwinty' | ROS Finał30 | rzeczyodserca.pl | WOŚP 2022

Na koniec dwie prawdziwe perełki, o które już teraz biją się licytujący. Juliusz Machulski przekazał biurko "Kwinty" oraz fotel - pamiątki po ojcu, Janie Machulskim.

d28qtpu

"Biurko oraz fotel od 1978 roku przez 30 lat były świadkami tworzenia scenariuszy filmowych i teatralnych. Jak relacjonuje syn, Juliusz Machulski, biurko było ulubionym meblem ojca w rodzinnym domu. Nie spędzał czasu w domu, tylko spędzał czas przy biurku'" - czytamy na stronie WOŚP. Już teraz licytacja dobija do 25 tys. zł. A 25 350 zł to aktualna cena na licytacji Toyoty Camry Jana Kobuszewskiego.

"Ojciec opiekował się Toyotą jak swoją ukochana dziewczyną. Dbał, pielęgnował i nie pozwalał nikomu siadać za kierownicą. Uważał, że samochód powinien mieć jednego właściciela, do którego auto się przyzwyczaja. Wielokrotnie próbowałam namówić tatę na zmianę pojazdu i nieodmiennie dostawałam odpowiedź: – A po co, kiedy ona jest wciąż w świetnym stanie, niezawodna" - komentuje córka aktora.

d28qtpu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28qtpu