Trwa ładowanie...

Pol'and'Rock Festival odwołany. Jurek Owsiak przekazał ważny komunikat

Tegoroczna, 26. edycja festiwalu Pol'and'Rock się nie odbędzie w tradycyjnej formie. Koncerty przeniosą się w dużej mierze do internetu. - W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok - oznajmił Jurek Owsiak.

Pol'and'Rock Festival odwołany. Jurek Owsiak przekazał ważny komunikatŹródło: Getty Images, fot: Michal Fludra, NurPhoto
dhaxokm
dhaxokm

Obawy artystów i fanów letnich festiwali się potwierdzają. Z powodu trwającej pandemii i wprowadzonych w wielu krajach podwyższonych środków bezpieczeństwa, w tym kwarantanną i zakazem imprez masowych, wiele cyklicznych wydarzeń się nie odbędzie. Stopniowo pojawiają się informacje na temat odwoływania największych festiwali. Także nad Wisłą. Jednym z pierwszych odwołanych festiwali był festiwal w Jarocinie. W tradycyjnej formie, w Kostrzynie nad Odrą nie odbędzie się także tegoroczny Pol'and'Rock, o czym poinformował w mediach społecznościowych Jurek Owsiak.

- Kochani, znacie nas i wiecie, że się nie poddajemy. Żadne wichury i żadne burze, żadne nagłe wiatry i trzęsienia ziemi nie odbiorą nam energii, z jaką tworzymy najpiękniejszy festiwal świata. Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat – mówił w komunikacie.

Zobacz wideo: Jurek Owsiak: "Rock and roll to sposób na życie. Jestem w nim utopiony"

Z właściwym dla siebie spokojem przekazał słuchaczom wieść o decyzji, której najbardziej obawiali się stali bywalcy festiwalu nad Odrą i miłośnicy letnich festiwali. Tegoroczny, 26. Pol’and’Rock Festival nie odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Jednak ani Jurek Owsiak, ani WOŚP, ani cała ekipa pracująca nad festiwalem nie zamierzają składać broni. Wręcz przeciwnie, zakasują rękawy, by skupić się na tym, co obecnie najważniejsze. Pomocy innym. Na spotkanie i muzyczne święto zapraszają za rok.

dhaxokm

- Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno. Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi - wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021 – zapowiedział szef WOŚP.

Podanie nowego terminu to jednak nie koniec. Owsiak zapowiedział także, że fani festiwalu nie zostaną z niczym. W terminie, kiedy miała się wydarzyć impreza, mogą się spodziewać swojego rodzaju niespodzianki.

- W dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków. Mamy przecież tych przeżyć bardzo dużo w naszym archiwum, a i tegoroczni artyści na pewno będą chcieli przekazać Wam od siebie wiele gorących słów przyjaźni. W Waszych domach, a może na biwaku, jeśli takie będą mogły się odbywać, a może nad jeziorem czy na polanie, gdzie będziecie mogli odpalić swój komputer – wszędzie tam będziemy z Wami od rana do późnego wieczora – zapewnił, zaznaczając, że prace nad techniczną stroną wydarzenia już trwają.

dhaxokm

Całość oświadczenia pojawiła się także na facebookowym profilu festiwalu. Możecie je znaleźć poniżej.

dhaxokm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhaxokm