Trwa ładowanie...
d416nzz

Przyjaciele oddadzą hołd Andrzejowi Strzeleckiemu. Zagrają koncert

Zmarły aktor cieszył się niebywałą sympatią i szacunkiem, zarówno widzów, jak i kolegów z branży. Wkrótce online będzie można podziwiać widowisko muzyczne poświęcone pamięci Andrzeja Strzeleckiego.
Share
Andrzej Strzelecki był bardzo lubiany w środowisku aktorskim.
Andrzej Strzelecki był bardzo lubiany w środowisku aktorskim.Źródło: AKPA
d416nzz

Przyjaciele artysty z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, której rektorem w latach 2008-2016 był Andrzej Strzelecki, zorganizowali muzyczny spektakl "Strzelcem w serce na zdrowie!". Zmarły aktor był współscenarzystą i współreżyserem koncertu.

Na scenie wystąpią i zaśpiewają szlagiery muzyki rozrywkowej m.in. Hanna Śleszyńska, Danuta Błażejczyk, Katarzyna Dąbrowska i Marcin Januszkiewicz. Nie zabraknie też Kwartetu Rampa oraz studentów Akademii. Program poprowadzi Wojciech Malajkat, który przejął po Strzeleckim funkcję rektora.

Oni odeszli w 2020 roku

Godzinne widowisko zostało zrealizowane dzięki Funduszowi Wsparcia Kultury. Będzie można zobaczyć je na profilu Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na Facebooku w niedzielę 17 stycznia o godz. 18:00.

d416nzz

- Dziś, kiedy zbierze się pewna grupa ludzi nie przeciw czemuś lub komuś, a wyłącznie po to, aby mile spędzić czas, to jest to okoliczność wysoce podejrzana, a sam zamysł posiada wielkie znamiona ryzyka. Spróbujemy jednak, przy czym – nie każda próba musi być udana - mówił o swojej pracy Andrzej Strzelecki.

Plakat widowiska muzycznego "Strzelcem w serce". Materiały prasowe
Plakat widowiska muzycznego "Strzelcem w serce". Źródło: Materiały prasowe

Aktor zmagał się z nieoperacyjnym rakiem płuc. Jedyną szansą na przeżycie był dla niego drogi lek dostępny w USA. W tym celu najbliżsi zorganizowali internetową zbiórkę. Kwotę 1,5 mln zł udało się zebrać, ale artysta nie zdążył wyruszyć w podróż. Środki przeznaczono na inny cel. Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca 2020 r. Miał 68 lat.

d416nzz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d416nzz

Podziel się opinią

Share
d416nzz
d416nzz