Trwa ładowanie...

Koronawirus. Księżniczka Charlotte wraca do szkoły. Jako pierwsza opuści mury pałacu

Księżniczka Charlotte musi przygotować się na sporą zmianę. Zgodnie z założeniami premiera Wielkiej Brytanii, od 1 czerwca wszyscy pierwszoklasiści ruszą do szkół. Jej starszy brat George wciąż będzie uczył się w domu.

Koronawirus. Księżniczka Charlotte wraca do szkoły. Jako pierwsza opuści mury pałacuŹródło: Getty Images
d2cu2wp
d2cu2wp

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii z powodu COVID-19 zmarło już ponad 32 tys. osób, choć są to wyłącznie zgony odnotowane w szpitalach, a rzeczywista ich liczba jest prawdopodobnie znacznie wyższa. Oznacza to, że kraj ten zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa. Zarażonych jest tam już ponad 226 tys. osób (4,26 mln osób na świecie).

ZOBACZ WIDEO: Michał Wiśniewski o rządowych restrykcjach. "Mam swoją teorię"

Naukowcy uznali jednak, że szczyt epidemii Wielka Brytania ma już za sobą, a premier Boris Johnson odmraża gospodarkę. Jednym z kroków ku nowej rzeczywistości jest otwarcie części sklepów i hoteli oraz możliwość powrotu niektórych uczniów do szkół. Taka możliwość, w zależności od danych dotyczących zakażeń, może być wprowadzona w drugim etapie (od 1 czerwca).

- Wierzymy, że jesteśmy w stanie rozpocząć stopniowe otwieranie sklepów i pozyskanie uczniów klas podstawowych z powrotem do szkół, etapami, począwszy od przyjęcia klasy pierwszej i szóstej. Naszą ambicją jest, aby uczniowie szkół, którzy zdają egzaminy w przyszłym roku, spędzili choć trochę czasu ze swoimi nauczycielami przed wakacjami - powiedział Johnson w specjalnym oświadczeniu.

Zgodnie ze słowami premiera, nowe zasady powrotu uczniów do szkół będą dotyczyć wyłącznie dzieci klas pierwszych i szóstych. To z kolei oznacza, że w szkolnej ławie ponownie zasiądzie m.in. księżniczka Charlotte. Jej starszy o dwa lata brat George będzie musiał jeszcze poczekać i kontynuować naukę z domu.

d2cu2wp

Warto też zaznaczyć, że 5-letnia księżniczka będzie pierwszą osobą z rodziny królewskiej, która opuści mury pałacu i przerwie obowiązkową izolację. Zarówno jej rodzice, jak i dziadkowie i prababcia zaszyli się w swoich posiadłościach.

Królowa Elżbieta II przebywa wraz z mężem, księciem Filipem w zamku Windsor. Jej syn książę Karol, który już doszedł do siebie po zakażeniu koronawirusem, cały czas pomieszkuje z księżną Camillą w ich szkockiej posiadłości. Z kolei młodsze pokolenie, czyli książę William z księżną Kate i dziećmi, spędzają całe dnie w Norfolk, we wschodniej Anglii. Wszyscy członkowie rodziny królewskiej kontaktują się ze sobą wyłącznie za pomocą internetu.

d2cu2wp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cu2wp