Trwa ładowanie...

Mandaryna dziś jest kobietą z klasą. Nie przypomina dawnej siebie

Kiedyś była królową solarium, białych kozaczków i kiczu. Prawdopodobnie większość osób kojarzy Martę Wiśniewską właśnie z takim wizerunkiem. Mandaryna przeszła jednak ogromną metamorfozę. Zobaczcie sami.

Mandaryna zawsze miała charakterystyczny styl Mandaryna zawsze miała charakterystyczny styl Źródło: AKPA
d3y066h
d3y066h

Swoją karierę w show-biznesie rozpoczęła jako bohaterka drugoplanowa. Marta Mandrykiewicz robiła furorę lata temu jako żona sławnego męża, czyli Michała Wiśniewskiego. W 2003 r. w telewizji emitowany był nawet show z udziałem pary  "Jestem, jaki jestem". W tym samym roku przed kamerami i w lodowej komnacie ślubowali sobie miłość. Para doczekała się dwójki dzieci.

Niestety, wkrótce miłość się wypaliła i w 2006 r. każde z nich poszło w swoją stronę. Od początku lat dwutysięcznych, gdy zaczęła pojawiać się na salonach, do dziś Marta Wiśniewska często eksperymentowała z wyglądem.

"Mała artystka"

Przyszła na świat 12 marca 1978 r. w Łodzi. Z wykształcenia jest animatorem kultury. Ukończyła Szkołę Projektowania i Reklamy na Wydziale Aktorskim w Łodzi. Uczęszczała też na zajęcia do Studium Aktorskiego prowadzonego przez Halinę i Jana Machulskich.

d3y066h

Jej największą pasją jest taniec. Swój talent odkryła już w szkole podstawowej. Jako uczennica 3 klasy została członkinią zespołu dziecięcego "Krajki", w którym tańczyła przez 7 lat. W tym okresie po raz pierwszy zmierzyła się też ze śpiewem. Nagrała dwie piosenki: jedną w języku polskim, drugą po niemiecku.

Zanim została panią Wiśniewską imała się różnych zajęć (uczyła się w szkole kaskaderskiej i uczęszczała na zajęcia z akrobatyki). Po "Krajkach" nadszedł czas na zespół tańca sportowego "7 coma 7", w barwach którego w 1996 r. zdobyła Mistrzostwo Polski Solistów w tańcu hip hop. Po kilku latach nawiązała współpracę z Michałem Wiśniewskim i zaczęła pracować jako główny choreograf zespołu Ich Troje.

Marta i Michał Wiśniewscy w 2002 r. AKPA
Marta i Michał Wiśniewscy w 2002 r. Źródło: AKPA

Epoka Ich Troje

Marta rozpoczęła budowanie swojego własnego zespołu tanecznego w 2000 r. Po trzech latach mogła się już pochwalić pierwszymi sukcesami z Mandaryna Dance Studio. Była odpowiedzialna za choreografię nie tylko z zespołem Ich Troje, ale także innych artystów, takich jak: In-Grid, Groove Coverage, Vanilla Ninja, Natasha St Pier, Milk Inc.

W 2003 r. Marta rozbudowała swoją grupę taneczną AKPA
W 2003 r. Marta rozbudowała swoją grupę taneczną Źródło: AKPA

W 2003 r. Marta wyszła za mąż za Michała Wiśniewskiego. Ślub odbył się w Kiurnie, w Szwecji, pod gołym niebem, w "lodowej krainie". Kulisy ich burzliwego związku można było śledzić w reality-show "Jestem, jaki jestem". W tym show Mandaryna po raz pierwszy zaprezentowała publicznie swoje zdolności wokalne.

Mandaryna u szczytu swojej kariery AKPA
Mandaryna u szczytu swojej kariery Źródło: AKPA

Mandaryna piosenkarką

Żona Wiśniewskiego szlifowała wokal pod okiem Marka Sośnickiego, Aleksandra Katajewa i Liroya, który podjął się wyprodukowania płyty dołączonej do "NAJ". Specjalnie dla Mandaryny powstały piosenki "Jesteś, ale cię nie ma", "Idę przez deszcz" oraz dance'owa wersja utworu Matthiasa Reima "Summertime". Zaowocowało to niemal 200-tysięczną sprzedażą singla i owacyjnym przyjęciem przez publiczność na koncertach.

Mandaryna na Festiwalu Top Trendy 2006 AKPA
Mandaryna na Festiwalu Top Trendy 2006 Źródło: AKPA

W tym samym czasie Wiśniewską zainteresował się zespół Groove Coverage, który zaproponował jej realizację pełnego krążka. Współpraca zaowocowała m.in. powstaniem hitu "Here I Go Again", a później płyty "mandaryna.com".

W 2005 r. Mandaryna zgłosiła swoją piosenkę "Ev'ry Night" jako propozycję do konkursu Sopot Festival. Co warto podkreślić, do tej pory wszystkie utwory wykonywała z playbacku (nawet na koncertach), a w Sopocie panowała niepisana zasada: artysta śpiewa na żywo. I tu zaczęły się pierwsze problemy.

Już kilka miesięcy przed festiwalem pojawiły się pogłoski na temat miernych umiejętności wokalnych Mandaryny. Ona postanowiła zdementować te plotki, upierając się, że na deskach sopockiej Opery Leśnej zaśpiewa na żywo. I to był błąd, który przekreślił jej dalszą karierę.

Długo unikała rozmów na temat tego, co wydarzyło się w Sopocie. Dopiero po kilku latach postanowiła wytłumaczyć się z tego niechlubnego występu.

d3y066h

- Gdybym wiedziała, że nie dam rady, złamałabym nogę przed wejściem na scenę. Naprawdę! Ale na próbach wypadłam na tyle dobrze, że przesunięto mnie na koniec, jako asa w rękawie. Uznałam to za dobry znak. Czuliśmy się pewnie, bo zrobiliśmy prawdziwy wielki show. Komuś widocznie zależało na tym, żebym poniosła klęskę - mówiła na łamach "Vivy!".

Od tej pory Marta Wiśniewska kojarzona była głównie z hitu "Ev'ry Night". Choć wciąż koncertowała, coraz częściej stawała się synonimem kiczu i tandetnych rytmów.

Marta Wiśniewska lubiła eksperymentować z włosami AKPA
Marta Wiśniewska lubiła eksperymentować z włosami Źródło: AKPA

W październiku 2013 r. ogłosiła koniec kariery muzycznej. Jako oficjalny powód podała obowiązki związane z otwarciem nowych szkół tańca Mandaryna Dance Studio. Co ciekawe, w internetowym programie Łukasza Jakóbiaka wyznała, że to jej były mąż jest po części winny końca jej wokalnej kariery.

- Był zazdrosny o mój sukces. Był zazdrosny o to, że ja czuję tę samą adrenalinę, która była w zasadzie zarezerwowana tylko dla niego. Moje wydawanie płyt i moja kariera zbiegła się z tym że Ich Troje przestało tak dobrze funkcjonować i doszło do tego, ze ja grałam koncerty, a on nie […] i o to był chyba najbardziej zazdrosny - powiedziała.

d3y066h

Kilka lat temu media obiegła informacja o cukrzycy, z którą zmaga się Mandaryna. Wiadomość o chorobie spadła na nią jak grom z jasnego nieba.

Po zakończeniu kariery wokalnej, Marta się zmieniła AKPA
Po zakończeniu kariery wokalnej, Marta się zmieniła Źródło: AKPA

Obecnie Mandaryna prowadzi działalność jako instruktorka tańca we własnej sieci szkół Mandaryna Dance Studio. Unika też blasku fleszy i czerwonego dywanu. Nie chce znów wkraczać do show-biznesu.

Wszelkie działania biznesowe czy artystyczne Mandaryny można obserwować na jej profilu na Instagramie. To tam dzieli się zdjęciami z życia zawodowego i prywatnego. Marta ma 43 lata i wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Czas działa na jej korzyść.

Michał Wiśniewski nie utrzymuje kontaktu tylko z jedną byłą żoną. Dlaczego?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3y066h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y066h