Trwa ładowanie...

Organek odpowiedział na #hot16challenge2. Zrobił to z klasą

Tomasz Organek wraz z zespołem zareagował na rzucone im #hot16challenge2. Na profilu muzyka pojawiło się stanowisko w sprawie internetowej inicjatywy.

Share
Organek odpowiedział na #hot16challenge2. Zrobił to z klasąŹródło: East News
dm0p2e2

Internetowe wyzwanie #Hot16Challenge2 osiągnęło zasięgi, których prawdopodobnie niewielu się spodziewało. Zabawa wykroczyła daleko poza środowisko hip-hopowe, z którego strony wyszła inicjatywa.

Wyzwanie, które rzucił kolegom z branży raper Solar spotkało się z zainteresowaniem wielu środowisk. Nie chodzi w nim oczywiście tylko o zabawę i wymyślanie "na gorąco" chwytliwych 16 wersów, które później podbiją serca słuchaczy. Chodzi o pomoc rodzimej służbie zdrowia, która wciąż jest (zwłaszcza w obliczu walki z pandemią) w bardzo trudnej sytuacji.

Zobacz wideo: #hot16challenge2 - o co chodzi? Łona wszystko wyjaśnia

Wyzwanie podjęli już nie tylko bardziej i mniej znani raperzy, ale muzycy prezentujący na co dzień zupełnie inny styl muzyczny, aktorzy, prezenterzy, celebryci. Wyzwanie dało też pełne pole do popisu – część wykonawców odniosło się w swoich tekstach do otaczającej rzeczywistości, inni nie omieszkali w mocnych słowach odnieść się do rodzimej polityki.

dm0p2e2

Polityka bowiem wdarła się do zabawy na innym jeszcze poziomie – w zabawie wzięli udział także politycy, w tym prezydent Andrzej Duda. Ten fakt spotkał się ze sprzeciwem ze strony artystów. Wielu podkreśliło, że udział nie ma na celu pomocy, ale sprzyja podtrzymaniu zainteresowania i dotarcia do młodego pokolenia wyborców, zwłaszcza w obliczu trwającej kampanii wyborczej. Część z nich swoją krytykę wyraziło w tekstach swoich "szesnastek".

Tomasz Organek wraz z kolegami z zespołu zareagował na wyzwanie, ale inaczej, odnosząc się do sprawy bardziej bezpośrednio. W sieci pojawiło się wideo, ale… wypełnia je cisza. Zamiast "nawijki", znajdziecie w nim krótki, celny komentarz.

"Dzięki za wszystkie nominacje do #hot16challenge2. Szczera akcja została w ostatnim czasie skrajnie upolityczniona, wykorzystana do prowadzenia kampanii wyborczej oraz stała się nośnikiem mowy nienawiści i dezinformacji. Nie godząc się na podobne zachowania i postawy, wybieramy ciszę. Całej służbie zdrowia życzymy siły, wytrwałości oraz refluksu z budżetu TVP. Dziękujemy za waszą wspaniałą pracę", brzmi stanowisko muzyków.

Pod materiałem nie zabrakło oczywiście linka do zbiórki na siepomaga.pl. Dzięki akcji udało się już zebrać ponad 2 mln zł, a kwota wciąż rośnie. Zbiórkę znajdziecie pod tym adresem.

dm0p2e2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm0p2e2