Trwa ładowanie...

40 lat minęło... wielki jubileusz zespołu Bajm i polska trasa koncertowa

Cztery dekady działalności, setki koncertów i mnóstwo ponadczasowych hitów, wśród których trudno wskazaćte najważniejsze, ponieważkażdy z nich na stałe zapisałsię w historii polskiej muzyki. Grupa Bajm obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności i tewyjątkowe urodziny zamierza świętować wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej występując aż w 9 polskich miastach.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

40  lat  minęło...  wielki  jubileusz  zespołu  Bajm i polska trasa koncertowaŹródło: Materiały prasowe
d2bgecl

Czterdziesta rocznica zobowiązuje i wymaga odpowiedniego świętowania, dlatego Bajm wyruszy w specjalną, jubileuszową trasę koncertową odwiedzając * Trójmiasto, Wrocław, Kraków, Ka-towice, Toruń, Szczecin, Poznań, Łódź oraz Warszawę*.

Spektakularne multimedialne showprzeniesie widzów w czasie do każdej z czterech dekad twórczości zespołu. Wysłuchamy nie tylko największe hity, ale zobaczymy również archiwalne zdjęcia, filmy i wspomnienia sprzed lat. Ponadto, zespołowi na scenie towarzyszyć będzie orkiestra. Każdy z koncertów będzie zatem wyjątkowym emocjonalnym doświadczeniem, którego żaden z fanów zespołu nie może przegapić.

#płyniewnasgorącakrew

Bajm powstał w 1978 roku i na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych zespołów na scenie. Już w pierwszym roku działalności, za sprawą piosenki "Piechotą do Lata”, grupa zakwalifikowała się do konkursu "Debiuty” festiwalu polskiej piosenki "Opole ‘78”, w którym zajęła bardzo wysokie, drugie miejsce, a wyróżniony utwór został pokochany przez fanów w całej Polsce. Niedługo później pojawiły się kolejne hity – m.in. "W Drodze do jej ser-a”i „Co mi panie dasz”, które podbiły Listę Przebojów Programu I Polskiego Radia i znalazły się na debiutanckim krążku zespołu pt. "Bajm”, wydanym w 1983 r.

d2bgecl

Dokońca lat 80-tych, grupa pod przewodnictwem Beaty Kozidrak wydała kolejne cztery albumy –"Martwa Woda”, "Chroń Mnie”, "Nagie Skały”i "Biała Armia”, które osiągnęły sukces nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Bajm koncertował wtedy m.in. w * Wietnamie, Bułgarii, USA i we Włoszech, a także zdobywał nagrody na festiwalach w *Szwecji oraz Niemczech.

Lata 90-t to okres, który przyniósł kolejne, dwie znane płyty Bajmu –"Płomień z nieba” i "Etna”, a także kompilacjęhitów zespołu pt. "Ballady”, na którym premierowo ukazał się hit pt. "Kraina Miłości”. Z kolei w 1998 r.(w tym samym, na który przypadła 20. roczni-capowstania zespołu), został wydany debiutancki album Beaty Kozidrak pt. "Beata”, gdzie znalazły się m.in. takie utwory, jak "Siedzę i myślę” oraz "Taka Warszawa”. Artystka została wtedy wyróżniona najważniejszymi polskimi nagrodami – dwoma Fryderykami, dwoma "Play Boxami” (nagrodami przyznawanymi przez 170 krajowych rozgłośni radiowych) oraz Wiktorem dla najpopularniejszej gwiazdy estrady.

Na otwarcie trzeciej dekady działalności, ukazał się już ósmy album zespołu pt. "Szklanka Wody”, na którym znalazły się m.in. takie hity, jak "O Tobie” czy "Modlitwa o złoty deszcz". Krążek pobił rekordy popularności i został notowany w Top 50 polskiej listy bestsellerów OLiS aż 93 razy. Po takim sukcesie, grupa została nagrodzona dwoma Fryderykami i dwoma Superjedynkami w 2001 roku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dwa lata później światło dzienne ujrzała płyta pt. "Myśli i słowa”– również nagrodzona Superjedynkąza najlepszy album pop. Natomiast na 30. rocznicę działalności zespołu ukazała się bestsellerowa kompilacja "Ballady 2”, promowana hitem "Krótka Historia”, która przez pół roku była notowana naliście przebojów Marka Niedźwieckiego. W ciągu tych 10 lat, Bajm ponownie koncertował w kilku krajach Europy, a także w USA i Kanadzie.

d2bgecl

Było to również świetne dziesięciolecie dla liderki zespołu, Beaty Kozidrak. Artystka dwukrotnie współpracowała z Krzesimirem Dębskim – przy piosence pt. "Rzeka Marzeń” wykorzystanym w produkcji filmowej pt. "W Pustyni i w puszczy” oraz utworze pt. "Stara Baśń” z filmu pt. "Stara Baśń. Kiedy słońce było bogiem.”

Ponadto, w 2002 i 2003 roku otrzymała kolejne Superjedynki, w 2005 r. wydała kolejny solowy album pt. "Teraz Płynę”, w 2009 r. nagrała nowy temat muzyczny serialu "M jak Miłość”. W trakcie czwartej dekady działalności zespołu, Bajm wydał swój kolejny album pt. "Blondynka”, zawierający m.in. utwór "Góra dół”. Ponadto, zarówno zespół, jak i jego liderka, Beata Kozidrak, otrzymali statuetki Bursztynowego Słowika za całokształt twórczości. W 2015 roku ukazała się pierwsza w karierze koncertowa płyta zespołu pt. "Bajm Live – akustycznie”, a w 2016 światło dzienne ujrzał trzeci solowy krążek Beaty pt. "B3” (zawierającym.in. takie hity, jak "Upiłam się Tobą” czy "Bingo”). W tym roku natomiast przypada 40. rocznica powstania Bajmu i będzie to wyjątkowy okres nie tylko dla zespołu, ale równieżdla jego fanów.

Harmonogram trasy koncertowej:
4.11.2018 (niedziela) – Warszawa, Torwar
5.11.2018 (poniedziałek) – Katowice, Spodek
9.11.2018 (piątek) – Kraków, Tauron Arena Kraków
13.11.2018 (wtorek) – Poznań, Hala MTP 3A
19.11.2018 (poniedziałek) – Wrocław, Hala Stulecia
28.11.2018 (środa) – Szczecin, Netto Arena
30.11.2018 (piątek) –Łódź, Atlas Arena
2.12.2018 (niedziela) – Toruń, Arena Toruń
15.12.2018 (sobota) – Gdańsk / Sopot, Ergo Arena

Bilety są dostępne w sprzedaży na stronie organizatora: www.followthestep.com, w bileteria-ch Biletomat.pl, Eventim.pl, ebilet.pl i Going oraz stacjonarnych punktach sprzedaży Empik, Media Markt i Saturn.

Organizator: Follow The Step
Regulamin koncertu: www.followthestep.com/regulamin

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2bgecl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bgecl