Trwa ładowanie...

W Gdyni wyjątkowo smutno. To nie są dobre wieści

Organizacja tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni stoi pod znakiem zapytania. Fani kina ciągle czekają na ostateczną decyzję. Jednak prognozy nie są zbyt optymistyczne.

W Gdyni wyjątkowo smutno. To nie są dobre wieściŹródło: ONS
d38pdzc
d38pdzc

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to jedna z największych filmowych imprez w Polsce. Jego 45. edycja miała odbyć się w dniach 14-19 września 2020 r. Jednak wszystko stoi pod znakiem zapytania przez pandemię koronawirusa i panujące w kraju obostrzenia rządu.

W ŁÓŻKU Z OSKAREM: Natalia Szroeder o nowym singlu, ZWIĄZKU Z QUEBO i izolacji na Kaszubach

Jak czytamy na stronie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, organizacja tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w warunkach obowiązującego stanu epidemii uzależniona jest od wytycznych Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które dotyczą realizacji imprez masowych.

W praktyce oznacza to, że gdyński festiwal, który jest imprezą dofinansowaną przez państwo, prawdopodobnie nie odbędzie się. A być może jego edycja zostanie przesunięta na rok kolejny.

Jak dalej informuje PISF, festiwalowy tydzień w Gdyni jest niekwestionowanym świętem polskiego kina. Dlatego zgodnie z powszechną opinią środowiska filmowego, podzielaną też przez dyrektora FPFF, nie jest zasadne przeprowadzenie tego wydarzenia online.

d38pdzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38pdzc