Trwa ładowanie...
dz93eib

Absyntia z nowym teledyskiem. Za kamerą stanął wybitny twórca

Najnowszy teledysk trójmiejskiego, rockowego zespołu Absyntia zapowiadaja nadchodzący album kapeli. Za reżyserię odpowiada słynny Yach Paszkiewicz. Nowy album to przede wszystkim soczyste riffy, bezkompromisowa energia i polskie teksty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Absyntia z nowym teledyskiem. Za kamerą stanął wybitny twórca
(Materiały prasowe)
dz93eib

Zespół Absyntia powstał w Trójmieście w 2008 roku z inicjatywy Piotra Truchela - gitarzysty i wokalisty. Obecnie po kilku zmianach w składzie zespół współtworzą basista Łukasz Katkowski, klawiszowiec Jakub Kuśmierczak oraz perkusista Kamil Malinowski. Rok 2008 upływa na wspólnych próbach w Gdańsku-Osowej i komponowaniu materiału. W marcu 2009 roku zespół wydaję na świat płytę Promo "Nocne historie" na której znajduje się 8 utworów, a które można było usłyszeć w takich rozgłośniach radiowych jak Trójka, Czwórka, Radio Gdańsk, Muzo FM, Radio Afera oraz wielu innych.

Również w marcu 2009 zespół rozpoczyna koncerty, których na swoim koncie aktualnie ma około 150 (występy na rozmaitych festiwalach, oraz na jednej scenie z takim wykonawcami jak Renata Przemyk, Pink Freud, Kobiety, czy Lao Che). W 2011 roku grupa wypuszcza na świat krążek "Korytarze EP". Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery, oraz przenikających melodii czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo.

dz93eib

Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock'n'rollową energią oraz akustyczną przestrzenią dopełnioną o nutę klasyki. Obecnie zespół pracuje na nowym studyjnym albumem o roboczym tytule "Kings & Beggars", którego wydanie planowane jest na początku 2017 roku. Zapraszamy na wspólną podróż w nieznane.

Strona zespołu: https://www.facebook.com/pg/Absyntiapl

dz93eib

Podziel się opinią

Share

dz93eib

dz93eib