Trwa ładowanie...
d3606lv

Adwokaci Hollywood. Szare eminencje "fabryki snów"

Potrafią zarobić miliony dolarów na jednej sprawie, żyją na równi z gwiazdami, które reprezentują, mieszkają w ekskluzywnych posiadłościach Beverly Hills i najdroższych apartamentowcach Nowego Jorku. Niejednokrotnie o ich zawrotnej karierze decydowały przypadki. Poznajcie czołówkę najbardziej znanych amerykańskich adwokatów pracujących z gwiazdami Hollywood.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O.J. Simpson
O.J. Simpson (East News)
d3606lv

Założyciel imperium

Rodzeństwo Kardashianów opanowało do perfekcji sztukę pomnażania dolarów. Nie wszyscy wiedzą, że fortunę zawdzięczają swojemu ojcu, adwokatowi Robertowi Kardashianowi. Nieżyjący już prawnik przepisał dzieciom spadek w wysokości 100 mln dol. Gdyby nie taki zastrzyk gotówki z całą pewnością zaliczaliby się "tylko" do jednej z wielu, niczym nie wyróżniających się, bogatych amerykańskich rodzin. Robert Kardashian był młodym i ambitnym adwokatem. Wypłynął na słynnej sprawie swojego przyjaciela O.J. Simpsona, podczas której jako jeden z trzech adwokatów doprowadził do zaskakującego wybronienia sportowca, który w oczach opinii publicznej był sprawcą morderstwa żony. Był to początek wielkiej kariery, która zapewniła rodzinie przypływ dziesiątek milionów dolarów. Zmarł na raka gardła w 2003 r. w wieku 59 lat.

East News

Cudotwórca

d3606lv

O ile codzienność Kardashiana opierała się na plotkach i ogromnej medialności, tak w przypadku Thomasa Mesereau mówimy o absolutnej dyskrecji. Od lat najlepszy adwokat w Stanach Zjednoczonych, wielokrotnie zaliczany do "Stu najbardziej Wpływowych Adwokatów w Kalifornii" przez "Los Angeles Daily Journal". Choć miał już wyrobioną markę, świat dowiedział się o nim w 2005 r. podczas głośnego procesu Michaela Jacksona oskarżonego o molestowanie nieletnich. Mesereau przekonał ławę przysięgłych o niewinności Jacksona, która ostatecznie oczyściła go ze wszystkich 14 stawianych mu zarzutów.

Getty Images

Nieczyste praktyki mistrzowskiego duetu

W branży adwokackiej często prym wiodą klany rodzinne. Najbardziej znanym duetem jest śliczna Laura Wasser i jej ojciec Dennis Wasser. Swój ogromny majątek zbudowali na tym, co jest najbardziej dochodowe, czyli rozwodach gwiazd Hollywood. Tworzą duet idealny. Ona, niezwykle atrakcyjna, pojawia się w modnych hollywoodzkich restauracjach, budując relacje z celebrytami. Chętnie pozuje również z nimi na ściankach. On, kulturalny starszy pan, który jest kręgosłupem prawniczego imperium. Dennis w wywiadach często podkreśla, że nie przyjmuje spraw, w których celem jest zniszczenie drugiej osoby. Mimo to słyną z "brudnych" metod… i to dosłownie. Korzystają z usług detektywów zakładających podsłuchy, potrafią wynająć osoby, które przeszukują przydomowe śmietniki gwiazd, zdobywając takie dowody, jak choćby nici dentystyczne, z których można pobrać DNA. Mimo niekonwencjonalnych i często wątpliwych metod są niezwykle skuteczni w swoich działaniach. Obecnie zarządzają najpopularniejszą kancelarią adwokacją w Hollywood, z której usług korzystali m.in. Tom Cruise, Britney Spears, Jenifer Lopez czy Angelina Jolie.

Getty Images

Najlepszy adwokat na świecie?

Martin Garbus angażował się w najgłośniejsze międzynarodowe procesy ostatnich lat. Bronił m.in. Nelsona Mandeli czy Vaclawa Havla. Był również konsultantem kilku krajów byłego Związku Radzieckiego, w tym Polski, podczas reformacji. Jednym z najgłośniejszych medialnych procesów ostatnich lat, które prowadził Garbus, był rozwód Mela Gibsona z Oksaną Grigorievej, podczas którego udało mu się wybronić aktora od zapłacenia byłej żonie 200 mln dol. W ciągu ponad 50 lat swojej spektakularnej kariery pracował z największymi ikonami show-biznesu, m.in. z Marilyn Monroe, Alem Pacino, Robertem Redfordem, Seanem Connery oraz z Eminem i Dr. Dre. Jest stałym komentatorem czołowych amerykańskich telewizji informacyjnych, był również bohaterem wielu popularnych filmów dokumentalnych.

<<enter caption here>> on June 4, 2014 in Washington, DC. Getty Images
<<enter caption here>> on June 4, 2014 in Washington, DC.

Brytyjski kameleon, który zapoczątkował nową modę w Hollywood

Królowa jest tylko jedna i nie chodzi tu o Elżbietę II. "Stalowa Magnolia", czyli Fiona Schackleton, to największa gwiazda wśród brytyjskich adwokatów. Na co dzień szykowna pani w stylu brytyjskiej arystokratki. Jednak kiedy zgłasza się do niej gwiazda, nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Tak było podczas rozwodu Paula McCartneya i Heather Mills. W związku z tym, że ex-Beatles nie miał podpisanej intercyzy, mógł stracić nawet 125 mln funtów. Na szczęście z pomocą przyszła Fiona, która uratowała majątek piosenkarza, doprowadzając ostatecznie do obniżenia odszkodowania do ok. 30 mln funtów. Przy okazji tej sprawy dotychczas sielankowe małżeństwa Hollywood zaczęły regularnie podpisywać intercyzy. "Stalowa Magnolia" stała się również naczelnym adwokatem od spraw rozwodowych w rodzinie królewskiej, prowadząc sprawę Księcia Karola i księżnej Diany. Wśród swoich klientów miała m.in. Madonnę, Guya Ritchiego, Johna Cleese i Thiery Henry.

Getty Images

Polski rynek nie jest tak spektakularny. Mimo to od lat mamy kilku medialnych adwokatów, którzy zasłynęli głównie dzięki swoim znanym partnerkom. Edyta Górniak spotykała się z Piotrem Shrammem, którego media swojego czasu bardzo faworyzowały. Partnerem Kingi Rusin jest Piotr Kujawa, który często pojawia się w mediach jako ekspert i komentator. Kamila Baar tworzy udany związek z Piotrem Kochańskim, jednym z najlepszych polskich adwokatów.

d3606lv

Podziel się opinią

Share

d3606lv

d3606lv