Trwa ładowanie...

Afera z Gessler. Właściciel lokalu zabiera głos

Gdy okazało się, że rozbudowa restauracji sygnowanej nazwiskiem Magdy Gessler to samowola budowlana, od razu na restauratorkę posypały się gromy. Teraz głos zabrał właściciel "Schroniska Smaków".

Share
Magda Gessler nie jest właścicielką Schroniska Smaków
Magda Gessler nie jest właścicielką Schroniska Smaków
dlo7riv

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Mieszczące się w Bukowinie Tatrzańskiej "Schronisko Smaków Magdy Gessler" tak szybko przybierało na popularności, że stopniowo zaczynało robić się coraz ciaśniej. W związku z tym na przełomie 2019 i 2020 r. zdecydowano o modernizacji i powiększeniu lokalu. To właśnie wtedy wybudowano duży, przeszklony taras z widokiem na Tatry.

- W swoich rejestrach nie mamy żadnych wniosków o pozwolenie na przebudowę lub rozbudowę tej restauracji, ani też wniosku o pozwolenie na budowę sklepu - mówiła mówi inż. Anna Pawlikowska, zastępca naczelnika wydziału budownictwa Starostwa Powiatowego w Zakopanem "Gazecie Krakowskiej". Wydano decyzję o rozbiórce, od której właściciele się odwołali.

dlo7riv

Magda Gessler, której nazwisko pojawiło się przy każdej publikacji w mediach na ten temat, stanowczo zareagowała.

"Chciałabym wyjaśnić zarówno fanom, jak i mediom, że nie jestem właścicielką ww. restauracji, ani osobą odpowiedzialną podejmowanie jakichkolwiek decyzji w zakresie jej rozbudowy. Z właścicielem Schroniska Smaków, podobnie jak innymi restauratorami w Polsce, współpracuję od wielu lat na podstawie umowy o współpracę, w ramach której na stałe doradzam w kwestiach kulinarnych i gastronomicznych, mam wpływ na wystrój lokalu. Wszelkie decyzje biznesowe należą do właściciela restauracji" - czytamy w jej wpisie na Facebooku.

To oznacza, że nie decydowała o żadnej rozbudowie lokalu.

Właściciel restauracji powiedział serwisowi Pomponik:

dlo7riv

- Pani Magda nie wiedziała o tym, że nie wystąpiliśmy o pozwolenie na rozbudowę budynku, w którym mieści się restauracja. Tym samym, wszystkie dotychczasowe doniesienia medialne są nieprawdziwe.

Sądząc po tonie tej wypowiedzi, myślicie, że Gessler zagroziła mu zerwaniem umowy przez kłopoty, jakie na nią sprowadził?

"Odkrywamy karty". Juliusz Machulski: "jestem rozczarowany rządzącymi"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlo7riv

Podziel się opinią

Share
dlo7riv
dlo7riv