46-letnia żona prezydenta robiła wrażenie
Pary prezydenckiej nie mogło zabraknąć na Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia".
Prezydent Andrzej Duda razem z małżonką pojawili się na kulminacji corocznej akcji Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Akcję zainaugurowali pod koniec lutego, zachęcając Polaków do zapoznania się z treścią ważnej lektury.
Przedsięwzięcie zakończono 8 września, a wciąż jeszcze letnia pogoda sprzyjała uczestnikom. Na spotkanie przyszli pasjonaci literatury i gwiazdy, na przykład Małgorzata Kożuchowska, ale wszystkie oczy skierowane były na parę prezydencką. Państwo Dudowie wyglądali świetnie!
Stylowa para
Agata Duda na imprezie plenerowej pojawiła się ubrana w szary, ciemny garnitur. Ponieważ finał akcji związanej z czytaniem dzieła Żeromskiego był wydarzeniem kulturalnym, a nie politycznym, sztywnym i mocno oficjalnym, Duda pozwoliła sobie na dość ekstrawagancki strój.
Kwiaty wszędzie
Żona prezydenta postawiła na dość ciemny garnitur ożywiony wzorem z kolorowych kwiatów, który ciągnął się od ramienia, przez całą marynarkę i jedną nogawkę wąskich spodni. Całość nie dość, że idealnie podkreślała zgrabną figurę Dudy, to jeszcze doskonale pasowała do tematu przewodniego akcji.
I chociaż tytułowe przedwiośnie u Żeromskiego niekoniecznie ma znaczenie dosłowne, to trzeba przyznać, że stylowy strój Agaty Dudy był strzałem w dziesiątkę.
Szpilki
Uzupełnieniem pięknego stroju były nie mniej urocze szpilki w lawendowym odcieniu. Identyczny pojawia się na garniturze, wszystko więc zostało dokładnie przemyślane. Agata Duda wystąpiła w delikatnym makijażu i z włosami zaczesanymi do tyłu. Cóż, jak zwykle przypominała siostrę Justyny Steczkowskiej, Magdę.
Prezydent Duda tymczasem wybrał granatowy garnitur i krawat w ładnym, przytłumionym odcieniu czerwieni. Małżonkowie idealnie współgrali.
Ważna impreza
Agata Duda świetnie zaprezentowała się podczas zakończenia akcji ważnej dla Polaków, przynajmniej tych, którzy zgadzają się z prezydentem i jego żoną, że warto poznawać polską literaturę.
"W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie 'Przedwiośnia'. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku" - pisał Duda w liście do narodu.
Warto przypomnieć, że para prezydencka zachęca do czytania wielkich polskich dzieł już od 6 lat. W 2012 roku lekturą przewodnią był "Pan Tadeusz" Mickiewicza, później utwory Aleksandra Fredry, "Trylogia" Sienkiewicza, "Lalka Prusa, "Quo Vadis" Sienkiewicz, "Wesele" Wyspiańskiego.