Trwa ładowanie...

Aktywnie, muzycznie, świadomie. Zajrzyjcie do Olecka na Active Festival

Przez cztery dni (13-16 sierpnia) malowniczo położone na Mazurach Garbatych Olecko zatętni życiem, energią i pasją do działania. Wszystko za sprawą drugiej edycji Active Festival.

Marek Dyjak będzie jedną z gwiazd Active Festivalu w OleckuMarek Dyjak będzie jedną z gwiazd Active Festivalu w OleckuŹródło: Materiały prasowe
d4l3xh0
d4l3xh0

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Active Festival Olecko. To interdyscyplinarna impreza skierowana zarówno do melomanów, fanów aktywnego spędzania wolnego czasu, rodzinnego wypoczynku i nurtu slow life. Wydarzenia w jej ramach dedykowane są uczestnikom w każdym wieku.

Atutem festiwalu jest rozmieszczenie jego wydarzeń. Oprócz koncertów w amfiteatrze położonym malowniczo nad samym jeziorem, wybrane aktywności będą realizowane na terenie praktycznie całego miasta – od amfiteatru właśnie po rozbudowany kompleks sportowy. Założeniem imprezy jest łączenie uczestnictwa w kulturze z aktywnym, sportowym wypoczynkiem.

Jak zapowiadają organizatorzy, nacisk podczas imprezy kładziony jest na integrację mieszkańców oraz gości z całej Polski oraz promocję walorów turystycznych miasta, idei świadomego, uważnego życia.

d4l3xh0

Podczas festiwalu działa pięć stref tematycznych: artystyczna, relaksu, warsztatów, aktywności i rodziny. W każdej z nich czekają liczne atrakcje.

Active Festival Materiały prasowe
Active Festivalu w OleckuŹródło: Materiały prasowe

W ramach festiwalowej strefy aktywności odbywają się wszelkie zajęcia ruchowe m.in.: regaty żeglarskie, dogtrekking, przejażdżki konne, tenis, piłka ręczna plażowa. Przeciwwagę stanowić będzie strefa relaksu, w której będzie odpocząć przy dźwiękach spokojnej muzyki, zanurzyć się w wygodnym leżaku z książką lub wziąć udział w zajęciach jogi i relaksacji przy dźwiękach gongów tybetańskich.

Interesujące pozycje znajdą dla siebie także miłośnicy twórczego działania. W strefie warsztatów odbędą się m.in.: warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców z elementami sensoryki, warsztaty dla seniorów, warsztaty dziennikarskie i warsztaty z linorytu.

d4l3xh0

Dużo wyzwań i przyjemności czeka gości festiwalu w Festiwalowej Strefie Rodziny. Animacje, spektakl, wspólne śniadanie na trawie z planowanym wyjątkowym serwisem śniadaniowego przysmaku, pokazy psich umiejętności, zajęcia i wyzwania sportowe oraz wiele innych. Każda rodzinna drużyna znajdzie coś dla siebie.

Z kolei w Festiwalowej Strefie Artystycznej mogliśmy podziwiać uznanych muzyków polskiej sceny. Podczas pierwszej edycji wystąpili: The Dumplings, Wojtek Mazolewski Quintet, Zepelinians, Mery Spolsky czy Sorry Boys. W tym roku na scenie Amfiteatru Podzamcze zagrają: FISZ EMADE TWORZYWO, MAREK DYJAK, SARSA i EABS.

Program imprezy znajdziecie poniżej:

Active Festival Materiały prasowe
Active Festival OleckoŹródło: Materiały prasowe
  • NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY
  • WSTĘP NA KONCERTY NA PODSTAWIE WEJŚCIÓWEK (JEDNA WEJŚCIÓWKA OBOWIĄZUJE NA JEDEN DZIEŃ KONCERTOWY).
  • WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU NAJWCZEŚNIEJ NA 1,5 GODZ. PRZED ROZPOCZĘCIEM KONCERTÓW.
  • WSTĘP NA TEREN AMFITEATRU TYLKO Z ZASŁONIĘTYMI NOSEM I USTAMI.
  • PRZED WEJŚCIEM NA TEREN AMFITEATRU NALEŻY WYPEŁNIĆ I ZŁOŻYĆ OŚWIADCZENIE ZWIĄZANE Z COVID-19 (OŚWIADCZENIE ZOSTANIE OPUBLIKOWANE NA STRONIE WWW.UM.OLECKO.PL).
  • PRZED WEJŚCIEM NA TEREN AMFITEATRU OBOWIĄZKOWO NALEŻY ZDEZYNFEKOWAĆ RĘCE.
  • NA TERENIE DZIAŁAŃ FESTIWALOWYCH NALEŻY ZACHOWYWAĆ ZASADY DYSTANSU SPOŁECZNEGO
d4l3xh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l3xh0