Trwa ładowanie...
d1qxmfs
News

Alain Delon przeszedł udar mózgu. Wymaga stałej opieki lekarzy

Syn Alaina Delona, Anthony Delon, podał do mediów smutną informację. Francuski aktor kilka tygodni temu miał wylew krwi do mózgu i udar.
Share
Alain Delon
Alain DelonŹródło: ONS.pl, Fot: ons
d1qxmfs

W czerwcu tego roku osoby z otoczenia Alaina Delona podały do mediów informację, że aktor został przyjęty do szpitala w Neuilly pod Paryżem. Mówiło się wówczas, że cierpi na zawroty i ból głowy, prawdopodobnie w związku z arytmią serca. Teraz głos zabrał syn gwiazdora.

ZOBACZ TAKŻE: Beata Tadla: Jestem szczęśliwa, ale nie jestem szczęściarą

"Mój ojciec miał udar mózgu i lekki wylew krwi do mózgu. Był operowany w (paryskim szpitalu - PAP) Pitie-Salpetriere, gdzie przez trzy tygodnie przebywał na oddziale intensywnej terapii" - napisał Anthony Delon w oświadczeniu przekazanym agencji AFP.

d1qxmfs

"Jako że według lekarzy przebieg jego funkcji życiowych jest doskonały, a stan - stabilny, wrócił do Szwajcarii i spokojnie odpoczywa w klinice" - dodał.

Mężczyzna poinformował także, że w paryskim szpitalu cała rodzina dyżurowała na zmianę przy łóżku Delona.

Teraz czuwa przy nim córka, Anouchka, która na stałe mieszka w Szwajcarii.

Kim jest Alain Delon?

Uznawany jest za legendę francuskiego kina. Zagrał w ponad 100 filmach. Światową sławę przyniosły mu "Rocco i jego bracia", "Lampart" i "Basen".

Pod koniec lat 90. zakończył karierę kinową, choć pojawia się niekiedy w produkcjach telewizyjnych.

Obecnie aktor odcina kupony od swoich osiągnięć aktorskich firmując swoim nazwiskiem meble, ubrania, perfumy, a także papierosy.

d1qxmfs

Podziel się opinią

Share
d1qxmfs
d1qxmfs