Trwa ładowanie...
28-02-2017 14:48

"Alarm"– nowa płyta Bartasa Szymoniaka

1 marca 2017 r. nakładem SP Records. ukaże się najnowsza płyta Bartasa Szymoniaka zatytułowana "Alarm" . To wyjątkowy album będący muzyczną ilustracją artysty do słów najważniejszych poetów Pokolenia Kolumbów.

Share
"Alarm"– nowa płyta Bartasa SzymoniakaŹródło: Materiały prasowe
d1km0fo

Teksty T.Gajcego, K.K.Baczyńskiego czy A.Słonimskiego zostały ukazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. Materiał w całości zarejestrowany został jedynie za pomocą aparatu mowy artysty oraz gitary Michała Parzymięso. Mamy tutaj do czynienia z fuzją dźwięków tworzoną głosem jednego człowieka, będącą połączeniem beatboxu i wokali zapętlanych na tzw looper oraz żywego instrumentu, którą Bartas określa jako BEATROCK. Sesja nagraniowa miała miejsce w studio Sławka Lutyńskiego w Ożarowie Świętokrzyskim. Za miks i mastering materiału odpowiedzialny jest Marcin Kwazar z Gagarin Studio.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Marek Sierocki tak mówi o Bartasie Szymoniaku: *" Ty tworzysz nowy gatunek muzyki. Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo…" *

Bartas jest absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego - Sztywnego Pala Azji (2007 - 2015). Jest także laureatem "Idola".

d1km0fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1km0fo
d1km0fo