Trwa ładowanie...
Urszula Korąkiewicz
26-10-2017 20:23

Alice Glass ujawniła, że też padła ofiarą przemocy i molestowania. W końcu przerywała milczenie

Ostatnia afera z Harveyem Weinsteinem oraz nagłaśniany problem molestowania seksualnego, zachęca coraz więcej kobiet do przerwania milczenia. O traumatycznych przeżyciach sprzed la postanowiła opowiedzieć także kanadyjska wokalistka Alice Glass.

Alice Glass ujawniła, że też padła ofiarą przemocy i molestowania. W końcu przerywała milczenieŹródło: Getty Images
d2ddfc3

Swoją historią postanowiła się podzielić Alice Glass, była członkini alternatywnego zespołu Crystal Castles. (W 2015 wybrała karierę solową, było to o tyle zaskakujące, że postanowiła rozstać się z grupa u szczytu jej popularności - fanom trudno było to zrozumieć). Prawdopodobnie zainspirowana odwagą słynnych aktorek i przedstawicielek show-biznesu, opowiedziała, jaka cenę musiała zapłacić za zaistnienie w branży muzycznej. O ciemnej stronie życia w świecie artystów przekonała się bardzo szybko. - Poznałam Ethana Katha (prawdziwe nazwisko: Claudio Palmieri), kiedy byłam jeszcze w szkole. Po raz pierwszy wykorzystał mnie, gdy miałam 15 lat. On miał o dziesięć więcej. (...) Przez wiele miesięcy dawał mi narkotyki i alkohol i uprawiał ze mną seks w pustym pokoju w swoim mieszkaniu. Nie zawsze za moją zgodą – pisała wokalistka w swoim liście. Jednak jak się okazuje, seksualna przemoc to nie wszystko, czego doświadczyła. Artystka twierdzi, że przeszła gehennę.

- Zaczął używać przemocy. Trzymał mnie u szczytu schodów i groził, że mnie z nich zrzuci. (...) Kontrolował wszystko, co robiłam. Nie mogłam mieć własnego telefonu ani karty kredytowej, to on decydował, z kim się przyjaźnię, czytał moje prywatne e-maile, decydował o tym, co jem - tak Glass opisuje trwające przez lata zachowanie starszego partnera z zespołu. Zaznacza też, że Palmieri przypisywał sobie wszystkie zasługi w tworzeniu muzyki zespołu. - Mówił mi, że musimy się trzymać razem, bo wszyscy inni myśleli, że jestem przegraną, żartem, klaunem bez talentu. Wierzyłam mu. Przez lata miałam myśli samobójcze – dodała.

Wspomniany Kath zdążył się skonsultować z prawnikami i odnieść do doniesień Glass. W rozmowie z BBC stwierdził, że jej słowa są "czystą fikcją" i że ma świadków na to, że przemocy wobec niej nigdy nie użył.

Zobacz także: Harvey Wesintein oskarżony o molestowanie. Jaka przyszłość go czeka?

d2ddfc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ddfc3