Trwa ładowanie...

Andrzej i Agata Duda pierwszy raz od 22 lat spędzili osobno rocznicę swojego ślubu. Dlaczego?

W tym roku prezydent Andrzej Duda i jego małżonka po raz pierwszy od 22 lat spędzili rocznicę ślubu osobno. Mimo że małżeństwo co roku znajdowało czas, by celebrować tę wyjątkową chwilę, w tym roku obowiązki służbowe pokrzyżowały im plany. Nawał pracy sprawił, że para prezydencka nie ma ostatnio zbyt wiele czasu dla siebie i coraz częściej spędza czas oddzielnie.

Share
Andrzej i Agata Duda pierwszy raz od 22 lat spędzili osobno rocznicę swojego ślubu. Dlaczego?Źródło: PAP
d330865

Agata i Andrzej Duda wzięli ślub cywilny w 1994 roku, jednak dopiero 18 lutego 1995 roku stanęli przed ołtarzem krakowskiego kościoła Wizytek. W głęboko wierzącej i przywiązanej do tradycji rodzinie Dudów ślub kościelny ma największe znaczenie. Nie dopuszcza się w ich rodzinie rozwodów, intercyz i jakiegokolwiek innego działania, które godziłoby w dobre imię rodziny.

- Podobało nam się bardzo, jak Andrzej zawsze celebrował kolejne rocznice ślubu w Agatką. Na pamiątkę zawarcia związku małżeńskiego zamawiali także mszę - mówiła Janina Milewska-Duda w książce "Rodzice Prezydenta".

d330865

Niestety w tym roku nie było im dane spędzić razem tego wyjątkowego święta. 17 i 18 lutego prezydent Andrzej Duda wziął udział w 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, a do Bawarii pojechał z oficjalną delegacją. Jak dowiedział się w Kancelarii Prezydenta RP "Dobry Tydzień", udział Agaty Dudy w tym wydarzeniu od początku nie był brany pod uwagę. To, czy prezydent przesłał żonie kwiaty, jest ściśle strzeżoną tajemnicą.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną PAP
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: PAP

Natomiast nie jest żadną tajemnicą, że cztery dni przed rocznicą ślubu, z okazji Walentynek, Andrzej Duda na Twitterze pochwalił się zdjęciem z żoną sprzed lat. Romantyczną fotografię podpisał: "Wszystkim zakochanym i kochającym życzymy... szczęścia w miłości!". Wszystko wskazuje na to, że mimo nadmiaru pracy, między prezydentem a pierwszą damą miłość kwitnie w najlepsze.

AKPA
Źródło: AKPA
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną AKPA
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: AKPA
d330865
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d330865
d330865