Trwa ładowanie...

Andrzej Nejman stracił pracę, bo skrytykował rząd?

Aktor ujawnił, dlaczego stracił pracę przy prowadzeniu Festiwalu Orkiestr Wojskowych. Organizatorzy zrezygnowali z jego usług przez wcześniejszy wpis Nejmana, w którym krytykował pomysł rządu likwidujący umowy o dzieło dla aktorów i muzyków.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Andrzej Nejman stracił pracę, bo skrytykował rząd?Źródło: ONS.pl
di9luc3
di9luc3

Andrzej Nejman, znany głównie z roli Waldka ze "Złotopolskich", obecnie pełni funkcję dyrektora Teatru Kwadrat w Warszawie. Z tytułu sprawowanej posady oraz czynnej pracy aktora, doskonale orientuje się w sytuacji polskich artystów. Ostatnio Andrzej Nejman dosadnie skomentował pomysł rządu Beaty Szydło, który chce zlikwidować umowy o dzieło dla aktorów i muzyków, gdyż uważa ich za odtwórców, a nie twórców.

- Tego, że aktualna Władza przypomina kołchoz, jakoś do tej pory nie komentowałem. Ale że ramię w ramię z nią Sąd Najwyższy pluje w twarz artystom, wykazując nie tylko ignorancję i tępotę, ale też powszechnie królującą pogardę, dowodzi prawdziwego końca Wolności i Uczciwości. Aktor nie tworzy dzieła. Super. To Feliksy, Złote Orły, Maski, Złote Palmy, Tony, Cezary, o Oskarach nie wspomnę, to za co przyznają??? Za usługę?!!! Władza nas nienawidzi, bo zostało nas niewielu, posiadających mózgi. Do tej pory krytycznie patrzyłem na władzę. Od dziś ma we mnie zagorzałego wroga! Pachołki Bezprawia i Niesprawiedliwości, tym razem nas zobaczycie na ulicach!” - napisał kilka dni temu Andrzej Nejman na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. [Zachowano oryginalną pisownię]

Aktor przekonał się, że publiczne demonstrowanie poglądów politycznych, zwłaszcza gdy krytykuje się rząd PiS lub środowiska prorządowe, jest traktowane jak zdrada stanu. Andrzej Nejman stracił pracę konferansjera na imprezie, którą miał prowadzić po raz drugi. Powody tej decyzji wyjaśnił w poście opublikowanym na Facebooku.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

- Tutaj, na Torwarze, miałem w niedzielę współprowadzić Festiwal Orkiestr Wojskowych. Trzeci raz z rzędu... Jednak na skutek mojej politycznej deklaracji sprzed kilku dni, wrogiej aktualnie nam panującym, Organizatorzy musieli ze mnie zrezygnować ;-) Panowie Oficerowie, naprawdę nie mieliście w obecnych czasach żadnego mądrzejszego wyboru, naprawdę to rozumiem, i naprawdę nie mam żalu! You gotta do what you gotta do, jak mawiał klasyk. (...) A dla nas przyjdzie kiedyś czas, gdy poglądy takie czy inne nie będą wpływały na zdobywanie, czy utratę pracy:-))
)” - skomentował swoją utratę pracy Nejman. Co z wolnością wypowiedzi? [Zachowano oryginalną pisownię]

ONS.pl
Źródło: ONS.pl

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Nejman opowiada o randce ze swoją fanką

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

di9luc3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di9luc3