Andrzej Piaseczny weźmie ślub ze swoim partnerem? Czeka tylko na jedno
Andrzej Piaseczny, po latach milczenia i spekulacji na temat jego orientacji i życia osobistego, zaczął głośno mówić o problemach LGBT i swoich osobistych dylematach.Tym razem rozwinął temat małżeństw homoseksualnych.
Popularny Piasek nie ukrywa, że od końca lat 90., kiedy zaczął robić karierę i stał się bożyszczem nastolatek, straszliwie uwierało go "siedzenie w szafie". Tym bardziej, że nie milczeli jego zarówno prawdziwi, jak i domniemani partnerzy. Dziś Andrzej widzi w sobie sprzed lat mocno pogubionego młodzieńca, który jeszcze próbuje walczyć ze sobą i nagiąć się do innych. To stąd, m.in., pojawił się pomysł okładki w kolorowym czasopiśmie, na którym pozował ze "swoją ukochaną kobietą".
Ostatecznie do coming outu popchnęła go wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy w trakcie kampanii wyborczej o tym, że "LGBT to nie ludzie, to ideologia". Jak wygląda życie Piasecznego bez przykrywki?
- Mieszkam na wsi od 20 lat. Mam to szczęście, że nie jestem człowiekiem samotnym, moja relacja jest przyjemnym związkiem, który trwa od kilku lat i liczę na to, że to się uchowa. Mieszkam w małej społeczności, tam nie da się postawić muru, za którym nic nie widać. Chodzimy na zakupy, jesteśmy widoczni, mojego partnera się rozpoznaje i to nie wywołuje emocji - opowiada w podcaście "Wprost Przeciwnie".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Małżeństwa osób LGBT. Tak Rumun i Amerykanin walczą o sprawiedliwość
Andrzej, w przeciwieństwie do prezesa TVP Jacka Kurskiego, nie widzi nic dziwnego w pierwszej męskiej parze w "Tańcu z gwiazdami". Ale chciałby też doczekać chwili, kiedy przestanie być to kontrowersją i stanie czymś naturalnym.
- Zmian społecznych nie da się zatrzymać, jak próbuje to robić kościół. W nowoczesnym społeczeństwie to jest nieakceptowalne - stwierdził stanowczo artysta.
W kontekście tych zmian kulturowych i prawnych, które umożliwiłyby parom homoseksualnym w Polsce zawieranie małżeństw, Piaseczny nie jest optymistą. Złożył jednakże publiczne zapewnienie.
- Nie chciałbym się uciekać do kruczków, sposobów. Ale jeśli za mojego życia będzie to możliwe w Polsce, mogę obiecać, że będę pierwszy.
Osoby tej samej płci mogą wziąć ślub w wielu krajach europejskich, np. Niemczech, Hiszpanii, Holandii, czy Wielkiej Brytanii.