Trwa ładowanie...

Andrzej Smolik nawołuje. "Otwórzcie koncerty"

We wpisie na Facebooku Andrzej Smolik wyraził swoją opinię na temat traktowania branży koncertowej przez polski rząd. "W cywilizowanym świecie imprezy artystyczne już się odbywają, w Polsce wciąż jesteśmy wykluczeni" – napisał muzyk.

Andrzej Smolik apeluje do szefa rządu.Andrzej Smolik apeluje do szefa rządu.Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d34ouo6
d34ouo6

Post Andrzeja Smolika na Facebooku można potraktować jak list otwarty do polskiego rządu. Polski kompozytor nawołuje w nim do zaprzestania niszczenie polskiej kultury i wydania zgody na organizację imprez artystycznych. "Nie zgadzamy się na utrzymanie dyskryminujących i nieracjonalnych zapisów uderzających w organizację koncertów" – możemy przeczytać.

Smolik zwraca uwagę, że w "cywilizowanym świecie", w takich krajach, jak Austria, Włochy, Wielka Brytania, Francja czy Holandia koncerty mogą się już odbywać, zarówno w warunkach plenerowych, jak i w salach do tego przeznaczonych. Natomiast w Polsce branża estradowa jest dyskryminowana. Nieracjonalne zapisy nie pozwalają planować koncertów, tymczasem dopuszcza się organizację meczów piłkarskich z udziałem dziesięciotysięcznej publiczności, wesel, komunii, spektakli, seansów filmowych w kinach. Funkcjonują kościoły, centra handlowe, gastronomia na świeżym powietrzu. Na marginesie społecznym znajdują się tylko organizatorzy koncertów.

Smolik i Kev Fox zagrali wyjątkową sesję

Znany muzyk protestuję nie tylko w imieniu artystów i organizatorów koncertów, lecz także techników, promotorów, pracowników obsługi i dziesiątek tysięcy ludzi związanych z kultura i rozrywką w Polsce, którzy wciąż nie mogą wrócić do pracy. Również w imieniu milionów fanów, uczestników wydarzeń kulturalnych.

d34ouo6

"Domagamy się – napisał Andrzej Smolik – przejrzystych zasad i równych szans dla branży, która jako pierwsza została całkowicie sparaliżowana i nadal tkwi w zamknięciu, jako ostatnia. Żądamy elementarnej sprawiedliwości – uwolnienia koncertów i możliwości ich realizacji od 29 maja".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34ouo6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ouo6