Trwa ładowanie...
d3606lv

Anja Rubik otwiera szkołę #SEXEDPL. Bez tabu o seksie

Modelka od kilku miesięcy aktywnie angażuje się w projekty, które mają szerzyć wiedzę o seksualności. Wojowała z minister edukacji narodowej, przygotowała serię klipów z gwiazdami, wydała książkę. Wszystko po to, by edukacja seksualna w Polsce w końcu wyszła ze średniowiecza. Rubik ma jeszcze jeden, dość nietypowy pomysł, jak pomóc młodym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Takiej inicjatywy jeszcze nie było
Takiej inicjatywy jeszcze nie było (East News)
d3606lv

Z okazji premiery podręcznika Anja Rubik otwiera Szkołę #SEXEDPL. Plan zajęć? Pięć intensywnych dni wypełnionych warsztatami, wykładami i pokazami filmów. Pierwszy dzwonek ma zabrzmieć 19 września. Jak informuje, będzie to "dynamiczny festiwal świadomości seksualnej".

- W Polsce seks wciąż jest tematem tabu, nawet wśród dorosłych – twierdzi Rubik. Jej inicjatywa jest odpowiedzią na brak odpowiedniej edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podobnie jak przy poprzednich projektach, modelka i aktywistka zaprosiła do współpracy zespół doświadczonych ekspertów. Szkoła #SEXEDPL otworzy się w budynku dawnego liceum im. Hoffmanowej przy ul. Emilii Plater 31 w Warszawie.

Lekarze,pedagodzy, seksuolodzy, edukatorzy i edukatorki poprowadzą w niej warsztaty i wykłady zgodne z przekazem książki „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”.

d3606lv

W programie zajęć zaplanowano kilkanaście spotkań dla młodzieży – m.in. warsztaty na temat samoakceptacji, metod antykoncepcji, zapobiegania infekcji HIV, świadomej zgody i wiele innych, a także pokazy filmów, specjalną czytelnię i strefę chill-outu do swobodnej wymiany zdań i doświadczeń. Odwiedzający na miejscu będą mogli napić się kawy, lemoniady, porozmawiać bez tabu o seksie, spędzić wspólnie czas, a także spotkać się ze znanymi osobami wspierającymi ruch #sexedpl.

Szkoła #SEXEDPL z założenia ma być miejscem otwartym i przyjaznym dla wszystkich. Młodzież i rodzice będą mogli porozmawiać z przedstawicielami fundacji i NGO-sów.
Swoje stanowiska zaplanowali m.in. Grupa Ponton, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Społeczny Komitet ds. AIDS, IFMSA – Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

d3606lv

Podziel się opinią

Share

d3606lv

d3606lv