Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
anna dereszowska
26-10-2019 11:20

Anna Dereszowska o przyszłości na emeryturze. Już zaczęła oszczędzać

Anna Dereszowska wzięła udział w akcji poświęconej promowaniu oszczędzania na emeryturę i korzystaniu z rozwiązań emerytalnych takich jak IKZE lub PPK.

Anna Dereszowska o przyszłości na emeryturze. Już zaczęła oszczędzaćŹródło: Materiały prasowe
d449dp5

Anna Dereszowska podzieliła się wyznaniem na temat kariery i planów na przyszłość. Przyznała, że zaczęła oszczędzać w IKZE, a pracującym na etat poleciła oszczędzanie w PPK. - Może dlatego, że za oknem jest jesień, pomyślałam o jesieni mojego życia - mówi. - Chciałabym, żeby była kolorowa, żebym mogła (...) poświęcić ten czas dzieciom i wnukom. Ale żeby tak było, muszę mieć poczucie bezpieczeństwa, również finansowego. – stwierdziła gwiazda.

Anna Dereszowska tak mówiła o powodach zaangażowania się w akcję:

- Angażuję się jedynie w projekty, które szczerze popieram, w sprawy, które są mi bliskie. Udział w akcji promującej oszczędzanie jest jednym z takich projektów. W końcu problem tego, z czego będziemy żyć na emeryturze dotyczy wielu z nas. I wielu z nas, podobnie jak ja, potrzebuje czasem impulsu, żeby zacząć poważnie o tym myśleć. Dotyczy to w szczególności kobiet. Żyjemy dłużej od mężczyzn, a zarabiamy mniej. Mamy więc mniej zgromadzonych pieniędzy na emeryturę.

Anna Dereszowska oszczędza, by mieć wyższą emeryturę

- Tak naprawdę nie jest ważne, w jaki sposób każdy z nas będzie oszczędzał, czy w IKZE, czy PPK, czy na koncie oszczędnościowym, czy jeszcze w inny sposób, ważne żeby już dziś pomyśleć o przyszłości i wykonać pierwszy inwestycyjny krok od razu. Warto przeanalizować, co jest korzystne, co daje większe zyski itp. Ale zróbmy ten pierwszy krok, zdecydujmy i dajmy sobie szansę – dodała.

d449dp5

- Ja wybrałam IKZE, bo wydaje mi się, że to najkorzystniejsze rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest na etacie. Gdybym miała możliwość z pewnością przystąpiłabym do PPK. Przekonują mnie liczby. Prawie drugie tyle co pracownik, który zdecydował się oszczędzać w PPK, dokładają pracodawca i państwo! W razie potrzeby w każdej chwili mogę zrezygnować z oszczędzania. Policzyłam na specjalnym kalkulatorze (na stronie www.mojeppk.pl) ile można zgromadzić oszczędności w PPK. To się po prostu opłaca - przyznała Dereszowska.

d449dp5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d449dp5