Trwa ładowanie...
d3cfd61

Anna Dereszowska walczy z ciężką chorobą. Musiała zmienić dietę

Kinga Rusin, Majka Jeżowska, Joanna Krupa, a teraz Anna Dereszowska opowiedziała o swojej walce z chorobą Hashimoto. Przewlekłe zapalenie tarczycy oznaczało u niej spore zmiany w żywieniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Dereszowska to kolejna gwiazda, która przyznała się do choroby Hashimoto
Anna Dereszowska to kolejna gwiazda, która przyznała się do choroby Hashimoto (East News)
d3cfd61

W Polsce ponad 1 mln osób ma chorą tarczycę. Wiele z nich to ofiary choroby Hashimoto, którą zdiagnozowano także u Anny Dereszowskiej, która zmieniła nawyki żywieniowe i przestała sama gotować. - Choruję na Hashimoto. Staram się za pomocą diety poprawiać swoje wyniki badań i odpowiednim jedzeniem wpływać na własne samopoczucie. Wyeliminowałam gluten i laktozę – mówiła Dereszowska w "Super Expressie".

Obejrzyj: Choroba Hashimoto. Wykonaj prosty test

- Nie ukrywam, że przy ogromnej ilości zajęć nie byłam w stanie zapanować nad swoim menu, więc zdecydowałam się na odpowiednio dobraną dietę pudełkową. To rozwiązanie świetnie się sprawdza – wyznała aktorka.

d3cfd61

Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, jako efekt zaburzenia układu odpornościowego. Organizm atakuje sam siebie, wytwarzając stan zapalny w tkankach. W chorobie Hashimoto powstające przeciwciała prowadzą do uszkodzenia tarczycy. Jej przebieg jest przewlekły, wolno postępujący i zwykle dochodzi do trwałej niedoczynności tarczycy.

W przypadku choroby Hashimoto, duży wpływ mają czynniki środowiskowe takie jak zaburzenia flory bakteryjnej, stres, czynniki żywieniowe (np. alergie pokarmowe na gluten, nadmiar jodu czy niedobór selenu). Jeżeli choroba wystąpiła już w rodzinie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się u kolejnych pokoleń.

d3cfd61

Podziel się opinią

Share

d3cfd61

d3cfd61