Trwa ładowanie...
dws8o50

Anna Gornostaj obawia się emerytury. "Nie tak łatwo utrzymać się za 1100 zł"

Anna Gornostaj jest w wieku przedemerytalnym, ale już snuje plany na późniejsze lata. Aktorka nie zamierza porzucać pracy na rzecz emerytury. Ma kilka ważnych powodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Gornostaj
Anna Gornostaj (East News, Fot: East News)
dws8o50

Annę Gornostaj kojarzymy głównie z roli w "Barwach Szczęścia", ale aktorka spełnia się także na deskach teatrów. Co więcej, jeden z nich nawet współprowadzi od lat ze Stanisławem Mączyńskim. Mowa o warszawskim teatrze Capitol.

"W ŁÓŻKU Z OSKAREM". Blanka Lipińska: Nigdy nie będę matką

Nauczona doświadczeniem w branży artystycznej, aktorka choć dopiero ma 59 lat, już myśli o tym, co będzie, kiedy osiągnie wiek emerytalny.

dws8o50

W rozmowie z "Dobrym Tygodniem", Gornostaj wyznała, że nie spieszno jej na emeryturę.

- Uważam, że człowiek jest tyle wart, ile warta jest jego praca. A swoją bardzo lubię, nie chcę jej porzucać. Poza tym pragnę nadal grać, choćby ze względów ekonomicznych - wyznała.

Okazuje się, że jednym z głównych powodów, dla których nie chce przerywać kariery zawodowej są pieniądze. Niska emerytura nie umywałaby się do jej obecnych zarobków.

- Bo nie oszukujmy się, ale za 1100 złotych emerytury, bo tyle dostanę, wcale nie tak łatwo utrzymać siebie i zwierzęta - dodała w rozmowie z tygodnikiem.

Anna Gornostaj powiedziała także, że nie żałuje żadnych życiowych wyborów.

- Zacznijmy od tego, że nie cierpię się oglądać za siebie. Nigdy nie myślę: To zrobiłam źle, tamto jeszcze gorzej... Trzeba iść do przodu, a problemy traktować jak ważną lekcję. Po to w końcu je mamy, aby się czegoś nauczyć, coś zrozumieć. Śmiało mogę powiedzieć, że niczego w życiu nie żałuję - podsumowała.

dws8o50

Podziel się opinią

Share
dws8o50
dws8o50