Trwa ładowanie...
d44e7mr
Informacja prasowa
News

Anna Lewandowska ma niezwykłą konkurentkę. Justyna Bolek trenuje po słowiańsku

Justyna Bolek to trenerka, która stworzyła nowy fitnessowy styl. Podczas gdy inni podążają za modą zza oceanu, ona wybrała promocję polskiego folkloru. Także za oceanem. To ciekawa i odważna droga, zwłaszcza że polski folklor to coś, czym możemy się pochwalić na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Justyna Bolek
Justyna Bolek (Materiały prasowe)
d44e7mr

Justyna Bolek promuje polski folklor w sposób zupełnie nietypowy – poprzez zajęcia fitness. Stworzyła własną, niepowtarzalna markę Slavica, której celem jest dbanie o dziedzictwo kultury w nowoczesny sposób - poprzez regionalne akcenty na strojach do ćwiczeń, specjalnie komponowaną muzykę folkowo-fitnessową i kroki naszych narodowych tańców: oberka, krakowiaka, mazura.

Trenerka Justyna Bolek to wyjątkowa dziewczyna, której pasją są polski folklor i fitness, a znakami rozpoznawczymi wysportowana sylwetka i czerwona szminka. Slavikę z radością uprawiają kobiety w Polsce, ale pokochały ją już też za granicą. W tym roku Justyna wprowadziła swoją markę do klubów w Nowym Jorku. Jej fitnessowy program jest znany w Anglii (Leeds, Accrington, Liverpool, Manchester), Irlandii (Dublin) i Stanach Zjednoczonych (Nowy Jork).

Pobierz WP Pilot na iOS lub Android i oglądaj TV online

d44e7mr

- Stawiam na folklor, ponieważ chcę go odczarować. Chcę, abyśmy podtrzymywali swoje korzenie, nie wstydzili się ich. Jestem dumna z tego, że jestem Polką. Folklor wyraża i zaspakaja potrzeby egzystencjalne. Wyraża ekspresję. Podtrzymuje tradycje oraz pogłębia więzi – mówi Justyna Bolek.

Bolek jest trenerką fitness, autorką polskiej marki oraz polskiego programu fitness. W maju 2019 wystąpiła na scenie głównej podczas Międzynarodowej Konwencji Fitness EU4YA by tiguar. Justyna Bolek od dziecka jest związana ze sportem, trenowała lekkoatletykę.

d44e7mr

Taniec ludowy pokochała, gdy trafiła do Zespołu Tańca Ludowego "Neptun" w Gdańsku. Swoją taneczną karierę kontynuowała przez 13 lat. Występowała na arenie międzynarodowej w takich państwach jak Węgry, Niemcy, Hiszpania oraz Portugalia, promując polski folklor.

W 2013 roku jako choreograf współpracowała z Donatanem i Cleo, a efekty tej współpracy można było zobaczyć na wielu festiwalach. W 2010 r. ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, obecnie jest doktorantką AWFiS na Wydziale Rehabilitacji i Kinezjologii w Zakładzie Neurobiologii mięśnia. Prowadzi też badania naukowe.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d44e7mr

d44e7mr
d44e7mr