Trwa ładowanie...

Anna Puślecka o chorych na raka w czasie pandemii. "Sytuacja jest dramatyczna"

Dziennikarka TVN od roku zmaga się z nowotworem piersi. Zwróciła uwagę, w jak trudnym położeniu znajdują się obecnie pacjenci oddziałów onkologicznych. Są oni szczególnie podatni na zarażenie koronawirusem.

Anna Puślecka o chorych na raka w czasie pandemii. "Sytuacja jest dramatyczna"Źródło: ONS.pl
d22l7tf
d22l7tf

Dziennikarka w swoim najnowszym wpisie zwraca uwagę, że w związku z pandemią koronawirusa pacjenci onkologiczni znajdują się w jeszcze gorszym położeniu.

Zobacz: Anna Puślecka: "W Polsce pacjent jest traktowany jako klient"

"Pamiętam jak bałam się rok temu, kiedy rozpoczynałam leczenie. Boję się i teraz, jak tysiące chorych na nowotwór, którzy w obliczu epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. (...) Obecnie sytuacja jest dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach. Z drugiej strony chorzy na raka obawiają się o swoje leczenie, gdyż są narażeni na kontakty z personelem medycznym" - napisała na Instagramie.

d22l7tf

Dlatego Anna Puślecka przyłączyła się do akcji społecznej Fundacji Alivia, która ma zapewnić osobom zmagającym się z leczeniem nowotworów środki ochrony osobistej, bezpieczny transport do szpitali oraz informowanie o bieżących działaniach oddziałów onkologicznych.

Ponadto na profilu dziennikarki na Instagramie przez cały kwiecień mają pojawiać się rozmowy ze specjalistami w leczeniu chorych na raka m.in. psychologiem, dietetykiem, dermatologiem.

Pomimo że Anna Puślecka sama wciąż walczy z nowotworem, jest wielkim wsparciem dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji.

d22l7tf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22l7tf