ycipk-u4sor8

Artur Żmijewski chciał zostać sportowcem. Jego starszy brat jest medalistą Mistrzostw Polski

Grzegorz Żmijewski był dla przyszłego aktora wzorem do naśladowania. Artur tak jak on chciał grać w piłkę ręczną, jednak matka nie zgodziła się na treningi młodszego syna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Artur Żmijewski nie poszedł w ślady starszego brata
Artur Żmijewski nie poszedł w ślady starszego brata (ONS.pl)
ycipk-u4sor8

Ojciec Żmijewskich zostawił rodzinę, gdy młodszy z braci miał 8 lat. Od tamtego czasu Artur był wpatrzony w starszego o 6 lat Grzegorza i tak jak on chciał grać w piłkę ręczną w lokalnym klubie w Radzyminie.

- Jak on chciałem robić karierę sportową, ale mama się nie zgodziła – mówił aktor w "Dobrym Tygodniu".

- Nie byłem trudnym dzieckiem. Nie urywałem się z domu, rzadko chodziłem na wagary – opowiadał Żmijewski, który pogodził się z decyzją matki. Zamiast biegać za piłką dużo czytał, słuchał muzyki, nauczył się grać na gitarze. W końcu zapałał także miłością do aktorstwa.

ycipk-u4sor8

Tymczasem starszy z braci świetnie sobie radził w sporcie, grając w piłkę ręczną na pozycji bramkarza. Trafił do Wisły Płock, z którą w 1990 r. zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Po tym sukcesie otrzymał propozycję od zagranicznego klubu.

- Wyjechałem do Luksemburga jako zawodnik i tam grałem. Potem przez wiele lat byłem trenerem. Tam mieszkam i pracuję – opowiadał tygodnikowi Grzegorz Żmijewski.

ycipk-u4sor8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-u4sor8

ycipk-u4sor8
ycipk-u4sor8