Trwa ładowanie...

Artyści Teatru im. Słowackiego tworzą internetowy serial. Posłuchajcie piosenki kwarantanny

Artyści podczas kwarantanny szukają nie tylko sposobu na przetrwanie niełatwego czasu, ale też nowych form wyrazu. Aktorzy krakowskiego teatru im. Słowackiego wyszli widzom naprzeciw i stworzyli piosenkę "ku pokrzepieniu serc". Pozytywny przekaz udostępnili w sieci.

Artyści Teatru im. Słowackiego tworzą internetowy serial. Posłuchajcie piosenki kwarantannyŹródło: YouTube
d30naq7
d30naq7

Trwająca pandemia wymusiła na wszystkich tymczasową zmianę trybu życia. Wraz z zarządzeniem, od 12 marca tymczasowo zostały zamknięte instytucje kultury: muzea, opery i teatry, zamknięte zostały też kina, a koncerty i imprezy masowe odwołane lub przesunięte na inny termin.

Artyści znaleźli się w trudnej sytuacji, zostali praktycznie bez pracy i bez możliwości spotkania z publiką na żywo. Czas kwarantanny to jednak dla wielu z nich czas twórczego działania. Artyści kreatywnie szukają nowych form wyrazu i kontaktu z fanami. Muzycy tworzą w domowych warunkach teledyski do kolejnych utworów i dają koncerty prosto z domów, aktorzy m.in. czytają książki lub, jak choćby pod kierownictwem Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Kamila Kuli, tworzą internetowy serial.

Zobacz wideo: Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Pomysłów jest więcej, a artyści starają się zarazem pokazywać coś nowego i dodawać otuchy fanom. Ze sporym zainteresowaniem spotkał się nagrany wspólnie przez zespół teatru Ateneum utwór "Jeszcze w zielone gramy". Nie są jednak jedyni.

d30naq7

Zespół teatru im. Juliusza Słowackiego z Krakowa poszedł o krok dalej i nagrał własny, autorski utwór, który towarzyszy realizowanemu przez nich teatralnemu serialowi internetowemu "Zamknięci w teatrze".

Piosenka, jak piszą twórcy, spotkała się z na tyle pozytywnym odzewem ze strony publiczności, że postanowili nagrać ją osobno, razem z odpowiednim teledyskiem.

"Otwieramy nasze głowy i wysyłamy dobre myśli do świata", piszą o piosence "Otwieram głowę". Słowa napisał Jakub Roszkowski, muzykę Mateusz Bieryt, a wykonują ją Agnieszka Kościelniak, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Karolina Kazoń i Mateusz Bieryt z towarzyszeniem Zespołu Teatru im. Juliusza Słowackiego. Możecie jej posłuchać, klikając w wideo poniżej. Informacje o kolejnych odcinkach serialu (nadawanych w środy i soboty) znajdziecie na profilu teatru na Facebooku.

d30naq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30naq7