Trwa ładowanie...
dukin2n

Avicii przed śmiercią nagrał utwory z Nilem Rodgersem. Czy zostaną one publikowane?

Okazuje się, że zmarły niedawno szwedzki DJ, Avicii, nagrał aż 10 utworów wraz z Nilem Rodgersem. Utwory powstały w trakcie wspólnych sesji nagraniowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Avicii przed śmiercia nagrał 10 niepublikowanych utworów z Nilem Rodgersem.
Avicii przed śmiercia nagrał 10 niepublikowanych utworów z Nilem Rodgersem. (East News)
dukin2n

Avicii, czyli Tim Bergling, był 28-letnim Dj ze Szwecji. Muzyka odnaleziono martwego 20 kwietnia w posiadłości sułtana Omanu, gdzie szwedzki DJ spędzał swoje wakacje. Według oświadczenia rodziny Berlinga, Avicii popełnił samobójstwo.

Zaraz po tragicznym wydarzeniu rozpoczęły się domysły odnośnie publikacji nieznanych utwór Aviciego. Znanym był fakt, że DJ pracował nad nowym materiałem.
O potencjalnym albumie mówił m.in. Neil Jacobson, szef wytwórni Geffen Records.

"Pracowaliśmy nad tym i szczerze mówiąc, to jego najlepsza muzyka od lat. Wiem to, bo nadzorowałem prace nad każdą jego płytą. Był bardzo zainspirowany i podekscytowany. Zrobiliśmy miesiąc sesji nagraniowych. Musieliśmy je kończyć, ponieważ Tim pracował 16 godzin bez przerwy, co było jego zwyczajem. Trzeba było go odciągać. 'Tim, daj spokój, idź do łóżka, odpocznij’" – mówi Neil Jacobson.

dukin2n

Szef wytwórni podkreśla, że wszystkie decyzje odnośnie pośmiertnej płyty należą do rodziny zmarłego.

Tym razem o możliwości kolejnego materiału z udziałem Berlinga wypowiedział Nile Rodgers, producent i gitarzysta. W rozmowie z „The Sun” stwierdził on, że miał sposobność nagrania aż 10 utworów z Aviciim.

"Śmialiśmy się cały czas. Stwierdziłem 'posadźcie mnie i Tima w pokoju i w dwa, trzy tygodnie zapełnimy TOP 20 list przebojów" - stwierdził.

W sprawie możliwości wydania nowych materiałów, muzyk wypowiedział się w następujący sposób.

"Kontaktowano się z nami w sprawie wydania tych rzeczy, ale muszę to przemyśleć. Byłem bardzo blisko związanym z Timem i muzyką, która się nie ukazała, była niezwykła. Zachwyciła jego oraz mnie. Chcę mieć pewność, że cokolwiek zrobię, będzie to korzystne dla ludzi, z którymi Tim chciałby realizować ten projekt"

dukin2n

Podziel się opinią

Share
dukin2n
dukin2n