Trwa ładowanie...
dzitise

B. Smith nie żyje. Legendarna modelka miała 70 lat

O śmierci Barbary Elaine Smith, znanej powszechnie jako B. Smith, poinformował jej mąż. Modelka, aktorka, osobowość telewizyjna i właścicielka sieci restauracji zmagała się z chorobą Alzheimera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
B. Smith chorowała na Alzheimera
B. Smith chorowała na Alzheimera (Getty Images)
dzitise

B. Smith zmarła 22 lutego ok. godz. 22:50 w swoim domu w Long Island, w stanie Nowy Jork. Jej mąż Dan Gasby poinformował, że Smith odeszła w spokoju, a przyczyna śmierci była powiązana z chorobą Alzheimera. Gwiazda usłyszała diagnozę w 2014 r. i wkrótce przeszła na emeryturę.

Obejrzyj: Paulina Krupińska-Karpiel: "Broniłam się przed udziałem w konkursie Miss Polonia"

B. Smith rozpoczęła karierę modelki jako nastolatka w połowie lat 60. Jednym z jej największych osiągnięć w branży było to, że w 1976 r. jako pierwsza Afroamerykanka trafiła na okładkę prestiżowego magazynu "Mademoiselle".

dzitise

Pod koniec lat 90. zaczęła prowadzić swój własny program telewizyjny "B. Smith With Style". Miała na swoim koncie kilka epizodycznych ról w serialach (np. "Sabrina nastoletnia czarownica"), pojawiała się w filmach dokumentalnych i na deskach teatru. Pisała książki kulinarne i poradniki.

<<enter caption here>> at Cipriani 42nd Street on October 27, 2015 in New York City. Z mężem w 2015 r./Getty Images
<<enter caption here>> at Cipriani 42nd Street on October 27, 2015 in New York City. (Z mężem w 2015 r./Getty Images)

Zagłosuj na najlepszy polski film!

W latach 80. otworzyła pierwszą restaurację pod szyldem "B. Smith", która była początkiem sieci lokali. W 2014 r., po zdiagnozowaniu u niej wczesnych objawów choroby Alzheimera, przeszła na emeryturę. O swojej walce z chorobą pisała w książce "Before I Forgot" ("Zanim zapomnę"). Współautorem był jej mąż, Dan Gasby, z którym przeżyła 28 lat.

dzitise

Podziel się opinią

Share
dzitise
dzitise