Trwa ładowanie...

Banksy na starym nagraniu. Po tajemnicy?

Tożsamość Banksy’ego pozostaje jedną z nierozwiązanych zagadek w popkulturze. Jednak jeden z brytyjskich dziennikarzy twierdzi, że trafił na dawny wywiad telewizyjny, z osobą podającą się za anonimowego artystę.

Banksy na starym nagraniu. Po tajemnicy?Źródło: Youtube.com
d2uu156
d2uu156

Banksy - tożsamość artysty ujawniona?

Banksy to jedna z najbardziej tajemniczych osób naszych czasów. Jego dzieła można spotkać na ulicach miast z całego świata. Wiele z nich ma podteksty społeczne i polityczne, co tylko przykuwa uwagę mediów. Twórca street artu zawsze ukrywał swoją tożsamość i znany jest głównie ze swojej anonimowości. Jednak jeden z brytyjskich dziennikarzy twierdzi, że natrafił na dawny materiał, który zawiera rozmowę … z samym Banksy’m.

Wywiad został nagrany w 2003 r. i pochodzi z brytyjskiej stacji telewizyjnej ITV London. Na jego ślad trafił Robert Murphy, reporter oddziału ITV w Bristolu, który szukał informacji na temat Banksy’ego. Rozmowa odbyła się przed wystawą “Turf War”. W materiale widzimy mężczyznę, ubranego w czapkę bejsbolową, koszulkę i z częściowo zakrytą twarzą.

Twierdził on, że pracuje nad dwoma dziełami, które z perspektywy dnia dzisiejszego przypisuje się właśnie Banksy’emu. Namalował on czarnego insekta oraz dziecko, które układa litery alfabetu w napis: "Kill more".

Nagranie trwa dwie minuty, a osoba przepytywana przez reportera wypowiada się przez raptem 35 sekund.

d2uu156

- Jestem w przebraniu, ponieważ nie mogę malować graffiti i się ujawnić. To nie idzie ze sobą w parze - mówi.

Wypowiedział się również o samym procesie pracy nad swoimi dziełami.

- Trudno stworzyć ciekawy rysunek, ale jeśli masz coś, co sobie wędruje i znika na twoich oczach, to obrazek robi się dużo bardziej interesujący - stwierdza.

Na temat “potencjalnego Banksy’ego” wypowiedział Haig Gordon, reporter rozmawiający z mężczyzną.

- Był zrelaksowany, wyluzowany i uprzejmy. Obawiałem się spotkania z pretensjonalnym artystą, ale był bardzo przyjemny - wspomina Gordon.

Najnowsze doniesienia brytyjskich mediów skomentował także zespół odpowiedzialny za kierowanie sprawami Banksy’ego i ukrywanie jego tożsamości.

- Bez komentarza. Takie spekulacje pojawiają się często – powiedział rzecznik anonimowego artysty.

d2uu156
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uu156