Trwa ładowanie...

Banksy nielegalnie wystawił swoje prace w Wenecji. Został przegoniony przez straż miejską

Banksy, najbardziej anonimowy artysta na świecie, pojawił się w Wenecji podczas Biennale Sztuki. Jednak lokalni strażnicy miejscy nie pozwolili mu wystawić swoich prac, gdyż nie posiadał zezwolenia.

Share
Banksy nielegalnie wystawił swoje prace w Wenecji. Został przegoniony przez straż miejską
Źródło: East News
d1bu7xl

Banksy wygoniony przez straż miejską

Banksy nadal pozostaje jednym z najbardziej intrygujących artystów. Anonimowy twórca do dziś nie ujawnił swojej tożsamości, pomimo posiadania ogromnej rzeszy fanów. Tym razem jednak miał dość bliską interakcję ze strażnikami miejskimi w Wenecji.

Artysta pojawił się na odbywającym się w Wenecji Biennale. Niestety bardzo szybko został przegoniony przez weneckich strażników miejskich, którzy kazali mu złożyć sztalugi i zdjąć obrazy, które na nich ustawił, po czym został wyproszony. Dziewięć prac składało się na jedno dzieło. Przedstawiało ono ogromny statek wycieczkowy.

d1bu7xl

Bansky umieścił nagranie na swoim profilu instagramowym, gdzie widzimy jak przy placu Świętego Marka, jakiś mężczyzna (możliwe, że sam zainteresowany) rozkłada pracę na dużym stojaku i siada przy niej w roli zwykłego sprzedawcy obrazów.

Kolejna scena to interwencja straży miejskiej, która informuje artystę-sprzedawcę, że bez specjalnego zezwolenia nie może wystawiać swoich prac i musi odejść. Tajemniczy mężczyzna zakryty kapeluszem i szalikiem odjeżdża, pchając wózek ze swoim pracami.

- Ustawiam swoje stoisko na Biennale w Wenecji. Mimo że jest to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w kulturze na świecie, z jakiegoś powodu nie zostałem nigdy zaproszony - napisał Banksy pod nagraniem.

d1bu7xl

Podziel się opinią

Share
d1bu7xl
d1bu7xl