Trwa ładowanie...
d2dw30e
News

Banksy wreszcie zdemaskowany?

Banksy zbudował wokół swojej osoby legendę. Choć rysunki najsłynniejszego street-artowego artysty świata znają wszyscy, nikt nie wie, kto kryje się za tajemniczą osobą. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się przypuszczenia, że być może jest nim jeden z członków Massive Attack. Wszystko wskazuje na to, że plotki się potwierdziły. W jednym z ostatnich wywiadów DJ Goldie, legenda sceny drum and bass, przez pomyłkę zdradził nazwisko artysty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Banksy wreszcie zdemaskowany?
(Youtube.com)
d2dw30e

Goldie ostatnio udzielił wywiadu jednej ze stacji radiowych. Kiedy pojawił się temat Banksy'ego, muzyk prawdopodobnie zdemaskował go. - (...) To jest brak szacunku do Roberta, myślę, że jest genialnym artystą - powiedział DJ.

Internauci od razu wychwycili ten fragment i powiązali go z Robertem Del Naja, jednym z założycieli Massive Attack. Del Naja, który jest znany również jako 3D, przyjaźni się z Goldiem od lat 80. Po raz pierwszy graficiarza z Robertem powiązał w 2016 roku brytyjski dziennikarz Craig Williams. Argumentował to m.in. tym, że nowe grafiki pojawiają się w miastach, w których zespół gra koncert.

- Byłaby to dobra historia, ale niestety nie to nie jest prawda - mówił Del Naja w jednym z wywiadów. Czy wreszcie artysta potwierdzi przypuszczenia i oficjalnie przyzna się, że jest Banksym?

d2dw30e

ZOBACZ TEŻ: Uchodźcy w Calais zarabiają na muralu Banksy'ego

d2dw30e

Podziel się opinią

Share
d2dw30e
d2dw30e