Trwa ładowanie...
d2tqchi

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje. Była gwiazdą estrady

Zmarła piosenkarka Barbara Dunin-Kurtycz. Miała 76 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje wykonawczyni przeboju "Żeby się ludzie kochali".
Nie żyje wykonawczyni przeboju "Żeby się ludzie kochali". (AKPA)
d2tqchi

Informację o śmierci artystki w dniu 12 stycznia br. przekazała rodzina. Nie wskazano daty pogrzebu.

Rozkwit kariery piosenkarki przypadł na lata 60. Razem z mężem, piosenkarzem i kompozytorem Zbigniewem Kurtyczem stworzyli zgrany duet nie tylko w życiu, ale również na scenie.

Zobacz wideo:

Do jednych z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów należą: "Nic się nie zmieniło" i "Żeby się ludzie kochali". Barbara Dunin-Kurtycz koncertowała z mężem w Polsce, Europie i USA.

d2tqchi

Artystka występowała również w krakowskim kabarecie "Przy szabasowych świecach", a także przez kilka sezonów w warszawskim Teatrze Syrena. Była jedną z gwiazd telewizyjnego cyklu "Mała Antologia Kabaretu" na antenie TVP.

W latach 80. aktywnie uczestniczyła w nielegalnych obchodach zakazanych świąt narodowych (3 maja, 11 listopada) i w organizowanych w kościołach rocznicach powstań narodowo-wyzwoleńczych. Śpiewała wówczas pieśni patriotyczne i recytowała poezję.

W 2006 roku wraz z mężem została uhonorowana Złotymi Liśćmi Retro. W 2012 roku artystka otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Od 30 stycznia 2015 r. była wdową po Zbigniewie Kurtyczu, autorze przeboju "Cicha woda".

d2tqchi

Podziel się opinią

Share

d2tqchi

d2tqchi