Trwa ładowanie...
ycipk-3gv092

Barbara Dunin-Kurtycz nie żyje. Była gwiazdą estrady

Zmarła piosenkarka Barbara Dunin-Kurtycz. Miała 76 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie żyje wykonawczyni przeboju "Żeby się ludzie kochali".
Nie żyje wykonawczyni przeboju "Żeby się ludzie kochali". (AKPA)
ycipk-3gv092

Informację o śmierci artystki w dniu 12 stycznia br. przekazała rodzina. Nie wskazano daty pogrzebu.

Rozkwit kariery piosenkarki przypadł na lata 60. Razem z mężem, piosenkarzem i kompozytorem Zbigniewem Kurtyczem stworzyli zgrany duet nie tylko w życiu, ale również na scenie.

Zobacz wideo:

ycipk-3gv092

Do jednych z ich najbardziej rozpoznawalnych utworów należą: "Nic się nie zmieniło" i "Żeby się ludzie kochali". Barbara Dunin-Kurtycz koncertowała z mężem w Polsce, Europie i USA.

Artystka występowała również w krakowskim kabarecie "Przy szabasowych świecach", a także przez kilka sezonów w warszawskim Teatrze Syrena. Była jedną z gwiazd telewizyjnego cyklu "Mała Antologia Kabaretu" na antenie TVP.

W latach 80. aktywnie uczestniczyła w nielegalnych obchodach zakazanych świąt narodowych (3 maja, 11 listopada) i w organizowanych w kościołach rocznicach powstań narodowo-wyzwoleńczych. Śpiewała wówczas pieśni patriotyczne i recytowała poezję.

ycipk-3gv092

W 2006 roku wraz z mężem została uhonorowana Złotymi Liśćmi Retro. W 2012 roku artystka otrzymała Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Od 30 stycznia 2015 r. była wdową po Zbigniewie Kurtyczu, autorze przeboju "Cicha woda".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3gv092

ycipk-3gv092
ycipk-3gv092