Trwa ładowanie...

Bestsellery Empiku: Żart Żakowskiego wywołał konsternację

Dziennikarz wystąpił w roli wręczającego nagrodę Empiku w kategorii literatura faktu. Podanie nazwiska zwycięzcy poprzedził sytuacyjnym żartem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Bestsellery Empiku: Żart Żakowskiego wywołał konsternacjęŹródło: WP.PL
d2pih43
d2pih43

Bestsellery Empiku zostały rozdane po raz 20. Nagrodę w kategorii "literatura faktu" podczas uroczystej gali wręczał Jacek Żakowski. Zanim jednak podał nazwisko laureata, nie omieszkał uraczyć zebranych żartem. Zapytany przez Marcina Prokopa, która książka była najchętniej czytana przez polską publiczność, nieśpiesznie otworzył kopertę i rzucił: - Proszę państwa, Konstytucja!

Żart na kilka sekund lekko zbił z tropu prowadzącego, ale wśród publiczności spotkał się raczej z dość zachowawczą reakcją. Rozległy się oklaski i okrzyki, ale dało się odczuć, że zamiast na dowcipy czekają na podanie rzeczywistego zwycięzcy.

Zobacz także: Odwiedziliśmy kiosk Dawida Podsiadło

Tajemnica trzymanej przez Jacka Żakowskiego koperty została szybko rozwiana. - Wiadomo, wygrała Konstytucja, ale najwięcej sprzedało się książki Kuby Wojewódzkiego - powiedział dziennikarz.

d2pih43

Książka showmana, "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana biografia" pokonała pod względem popularności "Będzie bolało" Adama Kaya, "Dziewczyny z Dubaju" Piotra Krysiaka, "Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" Stephena Hawkinga, oraz "Niebezpieczne związki Donalda Tuska" Wojciecha Sumlińskiego.

Showman z powodu nagrań do nowego sezonu swojego programu nie mógł wziąć udziału w gali. Nagrał jednak krótkie wideo ze studia, w którym podziękował za wyjątkowe wyróżnienie. Z właściwym dla siebie poczuciem humoru nawiązał także do kategorii, w której był nominowany. – Bardzo się cieszę, że zostałem nominowany w kategorii "literatura faktu", bo wszystkiemoje byłe dziewczyny, które prbują mówić, że trochę fantazjowałem, teraz wiedzą, że to były fakty – rzucił przewrotnie.

Oglądaliście transmisję z gali?

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2pih43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pih43