Trwa ładowanie...
d394ydd
Informacja prasowa
News

Bieg po Nowe Życie w Wiśle świętuje ważny jubileusz.

10. edycja wydarzenia w wiosennej scenerii. Po raz pierwszy w kwietniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bieg po Nowe Życie w Wiśle świętuje ważny jubileusz.
(Materiały prasowe)
d394ydd

1 kwietnia w Wiśle po raz 10. odbędzie się Bieg po Nowe Życie. Na trasie marszu nordic walking spotkają się tradycyjnie gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować nie tylko zdrowy styl życia, ale przede wszystkim po raz kolejny wspierać polską transplantację i świadome dawstwo narządów.

- Ktoś powie, że po raz kolejny mówimy o tym samym. Takim ludziom zawsze powtarzam - nigdy dość mówienia o przeszczepach. I my będziemy o nich mówić, zachęcać do przeszczepów rodzinnych i świadomego dawstwa, będziemy promować oświadczenia woli. Każdy kolejny Bieg po Nowe Życie jest krokiem do „odczarowania” tematu transplantacji - mówi Przemysław Saleta - ambasador i współtwórca inicjatywy, który przed 10 laty oddał nerkę swojej córce Nicole.

- Wisła to dla nas miejsce szczególne. To tutaj w 2011 narodziła się nasza inicjatywa, wtedy na starcie stanęło tylko 14 sztafet. Bez Wisły nie ma Biegu po Nowe Życie - podkreśla - Arkadiusz Pilarz, dyrektor wydarzenia. - Teraz czeka nas pierwszy poważny jubileusz, postaramy się aby wypadł świetnie. Za kilkanaście dni podamy szczegóły naszego wydarzenia, ale już teraz mogę powiedzieć, że 1 kwietnia będzie się działo, i nie jest to żart prima aprilisowy - zapewnia Pilarz.

d394ydd

*Dziesiąty Bieg po Nowe Życie rozpocznie się punktualnie o 12:00 na Placu Bogumiła Hoffa w centralnym miejscu Wisły. Trasa marszu zostanie poprowadzona alejkami Parku im. Kopczyńskiego. *

ZOBACZ TEŻ #gwiazdy: Zdrójkowski dostał kosza! "Dotąd wydawało mi się, że każda będzie mną zainteresowana"

d394ydd

Podziel się opinią

Share

d394ydd

d394ydd