Trwa ładowanie...
d3ufzv1

Bill Cosby może już nie wyjść z więzienia. Będzie się bronił wiekiem i stanem zdrowia

Znienawidzony gwiazdor ma wkrótce poznać wymiar kary za przestępstwa seksualne. Grozi mu 30 lat więzienia, co w praktyce oznaczałoby dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bill Cosby został uznany winnym trzech przestępstw seksualnych
Bill Cosby został uznany winnym trzech przestępstw seksualnych (newspix.pl)
d3ufzv1

Jak podaje Fox News, ogłoszenie wyroku skazującego rozpocznie się w poniedziałek 24 września, jednak rodzaj kary wyznaczonej Cosby'emu zostanie przedstawiony najpewniej następnego dnia. Komik usłyszał w kwietniu wyrok skazujący za wszystkie trzy ataki seksualne, za które został oskarżony. Za każdy z popełnionych czynów grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Obrońcy Cosby'ego już wcześniej zapowiadali, że będą odwoływać się od wyroku sądu. Amerykańska prasa rozpisuje się o możliwej przyszłości znienawidzonego komika, który ze względu na podeszły wiek (w lipcu skończył 81 lat) i nienajlepszy stan zdrowia może walczyć o wyrok w zawieszeniu, areszt domowy lub znacznie krótszą odsiadkę niż maksymalne 30 lat.

d3ufzv1

- Uważam, że to bardzo ważne, by spędził jakiś czas za kratkami – mówiła Lise-Lotte Lublin, która padła ofiarą Cosby'ego w 1989 r.

Ostrzejsze stanowisko zaprezentowała inna pokrzywdzona, Chelan Lasha, mówiąc, że Cosby "zasłużył na każdy rok" z maksymalnej kary.

Przypomnijmy, że gwiazdor "Bill Cosby Show" był oskarżony o podanie narkotyków, a także gwałt na Andrei Constand w 2004 r. Jego prawnicy przekonywali, że do stosunku doszło za jej zgodą. Zanim zapadł ostateczny wyrok, przeprowadzono dwie rozprawy sądowe, na których ława przysięgłych nie mogła dojść do porozumienia.

W maju 2016 r. sędzia okręgu Elizabeth McHugh orzekła, że istnieją wystarczające dowody, aby doprowadzić Cosby'ego do procesu, gdy dziesiątki kobiet zgłosiły podobne roszczenia. W zeznaniach Cosby przyznał się do podania tabletek Constand. Potem na sali sądowej stanowczo zaprzeczał, że mieli jakiekolwiek kontakty, co wzbudziło podejrzliwość ławy przysięgłych.

d3ufzv1

Podziel się opinią

Share
d3ufzv1
d3ufzv1