Trwa ładowanie...

Bisz i Radex zapowiadają nowy album. Promują go singlem "Lascaux" z wyjątkowym przesłaniem

Raper Bisz i producent muzyczny Radex postanowili ponownie połączyć swoje siły i przygotować materiał na kolejny album. Promocję swojej drugiej wspólnej płyty rozpoczęli teledyskiem do singla "Lascaux". Bardzo istotna w tej piosence jest warstwa tekstowa.

Bisz i Radex zapowiadają nowy album. Promują go singlem "Lascaux" z wyjątkowym przesłaniemŹródło: Materiały prasowe
d1a94kp
d1a94kp

Bisz i Radex z singlem "Lascaux"

"Lascaux" to pierwszy utwór z nadchodzącego albumu Bisza i Radeksa, do którego nagrano wideoklip. Warto zwrócić w tej piosence szczególną uwagę na tekst, w którym mowa o "pierwszym pokoleniu, co se wyczyści historię". Bisz rapuje o ludziach ładnie ubranych, zadowolonych z siebie, którzy wpadli w pułapki bezrefleksyjnej konsumpcji, o kulturze w kryzysie i o epidemii FOMO (lęku przed przegapieniem czegoś).

- Trzeba rozniecać zarzewie rewolucji. Suma małych pozytywnych aktów jest zbyt mała, trzeba ludźmi potrząsnąć. Obawiam się, że na artystach ciąży wyjątkowo duża odpowiedzialność w tych czasach. Często o tym myślę i czuję, że jestem za słaby, żeby okładać się z tępym światem. A co innego zostaje? - mówił Bisz.

- Pogodziłem się z tym, że umierając, będę widział świat gorszy, niż jest teraz i dużo gorszy niż ten, który pamiętam z dzieciństwa. Takie nasze przeznaczenie. Możemy spróbować trochę ludzi uświadamiać, a trochę umilić czas do apokalipsy… Ale jest coś co mnie martwi bardziej - nasze dzieci. My załapaliśmy się na okres względnego komfortu, a o ich przyszłości myślę z przerażeniem - powiedział Radex.

Bisz i Radex z nowym albumem

Druga płyta duetu Bisz/Radex ukaże się we wrześniu tego roku. Album zawierać będzie 11 różnorodnych stylistycznie utworów, których tematyka krąży wokół problemów współczesności, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

d1a94kp

- To przeświadczenie o niemożliwości znaczącej zmiany jest dojmujące. Albo idziemy na wojnę ze światem, który tratuje nas swoim owczym pędem, czyniąc z nas śmiesznych bohaterów jednodniowego nagłówka, albo wymieniamy słomki na bambusowe i dbamy o ekologię swojej niszy, którą prędzej czy później i tak zaleje potop - czy to populistycznej polityki, masowej kultury czy naturalnych katastrof - dodał Bisz.

Ich pierwszy wspólny krążek, "Wilczy humor", był nominowany do Fryderyka, a TVP Kultura uznało album za jeden z najlepszych w 2016 roku.

d1a94kp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a94kp