Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
bisz

Bisz/Radex prezentują nowy singiel. Premiera płyty za pasem

Nowy singiel "Pokaż mi język" zapowiada najnowszą płytę bydgosko-warszawskiego duetu, której premiera planowana jest na najbliższy piątek 4 października. Utwór jest także częścią kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" (NCK), której najnowsza odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej.

Bisz/Radex prezentują nowy singiel. Premiera płyty za pasemŹródło: Materiały prasowe, fot: Kobas Laksa
d3cptnn
d3cptnn

"Pokaż mi język" to już 4 odsłona singlowa albumu „Duch oporu”, do tej pory ukazały się takie single jak "Lascaux", "Światło wody" i "Duch oporu". Wspólnymi mianownikami całego albumu są niesamowite teksty i gry słowne Bisza i Radka oraz muzyka Radka przełamująca stereotypy hip-hopowych korzeni.

Duet Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich znakomitych tekstów oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.

Niezwykły teledysk do piosenki "Pokaż mi język" stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

Nowy album "Duch oporu" to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

d3cptnn

Płyta zawiera jedenaście eklektycznych utworów spojonych pieczołowitą produkcją, a ich tematyka krąży wokół problemów współczesności: od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. To ważny głos pokolenia trzydziestolatków o kondycji Polski i świata.

Radek Łukasiewicz - oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka czy Piotr Zioła. Wzięty kompozytor muzyki teatralnej i słuchowiskowej.

Bisz - Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper -poeta.

Tracklista:

 1. DUCH OPORU
 2. BIAŁE BATUTY
 3. ŚWIATŁO WODY
 4. OFLAJN
 5. KOŚĆ
 6. ZYSK ALBO ŚMIERĆ
 7. MARGINES
 8. ZMIENNE PRĄDY
 9. POKAŻ MI JĘZYK
 10. LASCAUX
 11. KONIEC HISTORII

Poniżej znajdziecie daty najbliższych koncertów:
11.10 / Ciechanów / Zgrzyt
8.11 / Warszawa / Hydrozagadka
13.12 / DK Luksus / Wrocław

d3cptnn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cptnn