Trwa ładowanie...
ycipk-2ug3e8

Bisz/Radex prezentują nowy singiel. Premiera płyty za pasem

Nowy singiel "Pokaż mi język" zapowiada najnowszą płytę bydgosko-warszawskiego duetu, której premiera planowana jest na najbliższy piątek 4 października. Utwór jest także częścią kampanii "Ojczysty - dodaj do ulubionych" (NCK), której najnowsza odsłona poświęcona jest odpowiedzialnemu użyciu języka w sferze publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bisz/Radex wracają z nowym krążkiem
Bisz/Radex wracają z nowym krążkiem (Materiały prasowe, Fot: Kobas Laksa)
ycipk-2ug3e8

"Pokaż mi język" to już 4 odsłona singlowa albumu „Duch oporu”, do tej pory ukazały się takie single jak "Lascaux", "Światło wody" i "Duch oporu". Wspólnymi mianownikami całego albumu są niesamowite teksty i gry słowne Bisza i Radka oraz muzyka Radka przełamująca stereotypy hip-hopowych korzeni.

Duet Bisz/Radex to jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na scenie okołohiphopowej. Znani są ze swoich znakomitych tekstów oraz muzycznego, wykraczającego poza schemat podejścia do bitów.

Niezwykły teledysk do piosenki "Pokaż mi język" stworzyli Kobas Laksa i Marcel Borowski.

ycipk-2ug3e8

Nowy album "Duch oporu" to wielowątkowy komentarz do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą.

Płyta zawiera jedenaście eklektycznych utworów spojonych pieczołowitą produkcją, a ich tematyka krąży wokół problemów współczesności: od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. To ważny głos pokolenia trzydziestolatków o kondycji Polski i świata.

Radek Łukasiewicz - oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka czy Piotr Zioła. Wzięty kompozytor muzyki teatralnej i słuchowiskowej.

ycipk-2ug3e8

Bisz - Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper -poeta.

Tracklista:

 1. DUCH OPORU
 2. BIAŁE BATUTY
 3. ŚWIATŁO WODY
 4. OFLAJN
 5. KOŚĆ
 6. ZYSK ALBO ŚMIERĆ
 7. MARGINES
 8. ZMIENNE PRĄDY
 9. POKAŻ MI JĘZYK
 10. LASCAUX
 11. KONIEC HISTORII

Poniżej znajdziecie daty najbliższych koncertów:
11.10 / Ciechanów / Zgrzyt
8.11 / Warszawa / Hydrozagadka
13.12 / DK Luksus / Wrocław

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ug3e8

ycipk-2ug3e8
ycipk-2ug3e8