Trwa ładowanie...
d13jqux

Bob Dylan nie odbierze Nagrody Nobla?

Artysta nadal nie skontaktował się z Akademią Szwedzką w sprawie odebrania Literackiej Nagrody Nobla. Jak podała jakiś czas temu rzeczniczka organizacji Ulrika Kjellin, udało się nawiązać kontakt z menedżerem muzyka, jednak nadal nie wiadomo, czy przybędzie na ceremonię wręczenia nagród.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bob Dylan nie odbierze Nagrody Nobla?
(Getty Images, Fot: Alex Wang)
d13jqux

Jak donosi "The Guardian", Akademia Szwedzka, która jest odpowiedzialna za wręczenie Nobla, nadal nie otrzymała żadnej odpowiedzi od muzyka pomimo wielu e-maili, telefonów i rozmów z jego bliskimi. Sara Danius, sekretarka instytucji, przyznała, że jak na razie zrezygnowali z kolejnych prób skontaktowania się z Bobem Dylanem.

-_ W obecnej chwili nie robimy już nic w tej sprawie. Zadzwoniłam i wysłałam e-maile do jego najbliższych współpracowników. Otrzymałam bardzo przyjazne odpowiedzi. Na teraz to wystarczy_ - powiedziała. - Nie martwię się. Myślę, że się pojawi. Jeśli nie chce przyjść, to nie przyjdzie. I tak odbędzie się wielkie przyjęcie i zostanie uhonorowany.

W przeszłości już zdarzało się, że nagrodzony artysta nie przyszedł na ceremonię. W 1964 roku przyjęcia Nobla odmówił francuski pisarz Jean-Paul Sartre, ale i tak zalicza się go do grona Noblistów.

d13jqux
   Domena publiczna
   Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
   Wikimedia Commons CC BY-SA

ZOBACZ TEŻ: #gwiazdy: Edyta Górniak będzie współpracować z producentem Whitney Houston

d13jqux

Podziel się opinią

Share

d13jqux

d13jqux