Trwa ładowanie...

Bohdan Smoleń: piękny gest przyjaciół aktora. Ile zebrano na jego leczenie?

Przyjaciele Bohdana Smolenia zebrali ponad 40 tysięcy złotych na leczenie artysty, który powoli wraca do zdrowia, ale wciąż potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Znajomi aktora nieustannie dopingują go, by podjął wysiłek, który pozwoli mu odzyskać sprawność. Żeby zebrać dodatkowe pieniądze, zorganizowali specjalny koncert "A tam cicho być", który odbył się 29 lutego w warszawskim Teatrze Kamienica.

Share
Bohdan Smoleń: piękny gest przyjaciół aktora. Ile zebrano na jego leczenie?
Źródło: AKPA
dub0ru1

Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane na pniu, a niestety charytatywny koncert w Teatrze Kamienica to na razie wydarzenie jednorazowe. Wiem, że pozostali artyści, prywatnie grono przyjaciół Bogusia, z chęcią zdecydowali się, by wziąć w nim udział. Najważniejsze, że wszyscy próbujemy mu pomóc - powiedział Rudi Schuberth w rozmowie z WP Gwiazdy.

Koszt samych zabiegów artysty to około 350 złotych dziennie. Lekarze nie mają wątpliwości, że tylko dzięki regularnej rehabilitacji Smoleń ma szansę na powrót do pełnej sprawności po udarze.

Los nigdy go nie oszczędzał. Rodzinne tragedie oraz kłopoty zdrowotne, w tym dwa wylewy, doprowadziły do tego, że potrzebuje wsparcia w walce o sprawność. Jego problemy zdrowotne zaczęły się w 2008 roku. Przeszedł wtedy zapalenie płuc, podejrzewano u niego także gruźlicę. W tym samym roku artysta dostał również rozległego wylewu. Dwa lata później problemy powróciły. Aktor zasłabł, a lekarze musieli wszczepić mu rozrusznik serca. Wtedy również przeszedł kolejny wylew, do którego przyczyniło się pośrednio także jego uzależnienie od papierosów. Obecnie porusza się na wózku inwalidzkim.

dub0ru1

Przyjaciele Bohdana Smolenia przyszli mu jednak z pomocą. W charytatywnym koncercie wzięli udział m.in. Rudi Schuberth, Zenon Laskowik, Emilian Kamiński, Krzysztof Daukszewicz, Kuba Sienkiewicz oraz Justyna Sieńczyłło.

Dzięki koncertowi zebraliśmy 30 000 zł, Kasia Pakosińska przekazała Panu Bohdanowi swoją nagrodę, którą wygrała w pewnym konkursie, w wysokości 10 000 zł. Dodatkowo Ministerstwo Kultury również przyznało Panu Bohdanowi nagrodę i wsparcie finansowe. Panie Bohdanie!!! Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia - czytamy na Facebooku Teatru Kamienica, w którym odbył się charytatywny koncert.

Pozostaje nam przyłączyć się do tych życzeń!

dub0ru1

Podziel się opinią

Share
dub0ru1
dub0ru1