Trwa ładowanie...

Borys Szyc, Anna Dereszowska i inne gwiazdy komentują sukces Tokarczuk

- Olga, jesteś wielka - pisze Borys Szyc. Gratulacje sypią się z każdej strony. Gwiazdy tłumnie komentują wielki sukces Olgi Tokarczuk.

Share
Borys Szyc, Anna Dereszowska i inne gwiazdy komentują sukces TokarczukŹródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d17kl65

Wielki sukces Olgi Tokarczuk. Polska pisarka otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Piotr Gliński jako pierwszy przedstawiciel rządu pogratulował Oldze Tokarczuk. Minister kultury i dziedzictwa narodowego napisał na Twitterze, że nagroda dla polskiej pisarki jest "dobitnym dowodem na to, że polska kultura jest doceniana na całym świecie". Nie brakuje też pięknych słów od gwiazd show-biznesu.

Zobacz: "Pokot": Olga Tokarczuk o filmie i książce

Gwiazdy komentują sukces Tokarczuk. Polka dołączyła do grona noblistów, co nie może przejść bez echa!

d17kl65

Anna Dereszowska napisała: "Pani Olgo, gratulacje! Duma mnie rozpiera! Polka, kobieta! Jakie to ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach... Wiedzieliście, że tylko 3% noblistów to kobiety?! Wierzę, że idzie nowe!".

Marzena Rogalska: "Co za radość! Co za wspaniała wiadomość! Co za cudowny dzień - Olga Tokarczuk laureatką literackiego Nobla".

"Cóż za nieopisana radość i duma!!!!!!! Nobel dla Olgi Tokarczuk!!!!! Olga, jesteś wielka" - to z kolei słowa Borysa Szyca. A przypomnijmy, że aktor odegrał ważną rolę w filmie Agnieszki Holland, "Pokot". Grał tam okrutnego właściciela fermy lisów. Natura mściła się tam na bezwzględnych myśliwych.

Kilka słów napisała także Maja Ostaszewska. “Co to jest za cudowna wiadomość!!!! @olgatokarczuk jesteś Wielka!!!! WIELKIE GRATULACJE!!! Nie ma słów, które oddałyby mój podziw i radość!!! Nie dość, że wybitna, to jeszcze wspaniała, dobra osoba! To zaszczyt, że Cię znam, że mogłam z Tobą/Twoimi książkami pracować. Ludzie, jak dobrze, że jest Olga!!! Nasze prawdziwe Dobro Narodowe”.

d17kl65

Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za "narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia".

Pisarka znalazła się w zestawieniu opublikowanym przez amerykański portal Literary Hub, w którym znalazło się 26 nazwisk faworytów do nagrody. Wśród nich Haruki Murakami, Lyudmila Ulitskaya, Ngugi Wa Thiong’o. Olga Tokarczuk od samego początku była typowana na faworytkę.

d17kl65
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17kl65
d17kl65