Trwa ładowanie...
d355ad2

Brigitte Bardot została pozwana za rasistowskie słowa

Brigitte Bardot nazwała mieszkańców Reunionu "zdegenerowanymi dzikusami". Została pozwana za podżeganie do nienawiści rasowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brigitte Bardot została pozwana za rasistowskie wypowiedzi
Brigitte Bardot została pozwana za rasistowskie wypowiedzi (Getty Images)
d355ad2

Brigitte Bardot, 84-letnia ikona kina, wystosowała list otwarty do lokalnych władz, w którym wyraziła oburzenie za sposób, w jaki mieszkańcy wyspy traktują zwierzęta gospodarskie i domowe. "Rdzenni mieszkańcy zachowali swoje dzikie geny" - napisała. W liście opisała rytuał, którego była świadkiem. Hindusi składali w ofierze kozę. Obcięli jej głowę, a wnętrzności wrzucili do morza.

Zobacz także: Kraśko o przyjmowaniu uchodźców: "W tej sprawie popełniono wiele błędów"

Aktorka nazwała mieszkańców Reunionu "zdegenerowaną populacją, która nadal zanurzona jest w barbarzyńskich tradycjach rodowych". Stwierdziła też, że wyspa jest "demoniczna", ponieważ jej mieszkańcy źle traktują również psy i koty.

d355ad2

List Bardot wywołał oburzenie na wyspie. Lokalne władze złożyły zawiadomienie w prokuraturze, zarzucając aktorce podżeganie do nienawiści rasowej. To nie pierwszy raz, gdy Bardot została pozwana za rasistowskie wypowiedzi. Gwiazda stanęła przed sądem już pięć razy - głównie za islamofobiczne i antysemickie wypowiedzi.

d355ad2

Podziel się opinią

Share

d355ad2

d355ad2