Trwa ładowanie...
oprac. Kamila Gulbicka
17-01-2019 12:30

Bringing Privacy Back: Polskie gwiazdy przyłączają się do akcji promującej prywatność w Internecie

Globalny ruch założony w 2018 r. w Los Angeles przez grupę pasjonatów (specjalistów IT, przedsiębiorców, artystów, przedstawicieli branży kreatywnej) ma na celu przywrócenie prywatności w sieci.

Bringing Privacy Back: Polskie gwiazdy przyłączają się do akcji promującej prywatność w InternecieŹródło: Instagram.com
d30naq7
d30naq7

Nieformalna grupa powstała z inicjatywy polskiego przedsiębiorcy Pawła Makowskiego jako wyraz niezgody na praktyki inwigilacji w sieci, prowadzone przez koncerny w branży informacyjnej, zarządzające największymi na świecie serwisami społecznościowymi, platformami webmail i komunikatorami internetowymi . Te produkty, mające oferować darmowe usługi, w rzeczywistości wykorzystują aktywność użytkowników do zbierania na ich temat informacji i tworzenia baz danych w celu targetowania reklam.

Jednym z narzędzi stworzonych przez przedstawicieli ruchu jest witryna internetowa BringingPrivacyBack.com. Pozwala ona wybrać lub wyszukać konkretne usługi (np. Google, Facebook Messenger, WhatsApp, Signal, Telegram, Skype ) i otrzymać fragmenty ich regulaminów, które są podejrzane pod kątem naruszenia prywatności użytkowników. Witryna udostępnia również odnośniki do doniesień prasowych na temat naruszenia prywatności przez te usługi lub wycieki danych osobistych i ich baz.

Misją twórców ruchu Bringing Privacy Back jest nie tylko wyrażanie sprzeciwu wobec pokrętnych czy niejasno sformułowanych zasad umów i regulaminów , ale również uświadamianie społeczeństwu, że użytkownicy Internetu nie są skazani na inwigilację.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W swoich działaniach grupa posługuje się hasztagiem #BringingPrivacyBack, który ma pomóc w szerzeniu w mediach społecznościowych założeń ruchu oraz pokazać użytkownikom, że korzystając z odpowiednich narzędzi i stosując odpowiednie zabezpieczenia, każdy może odzyskać prawo do prywatności w sieci.

d30naq7

Twórcy ruchu we współpracy z firmą UseCrypt S.A. udostępniają (po wykupieniu subskrypcji) aplikację UseCrypt Messenger, zaprojektowaną w taki sposób, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo prowadzonych rozmów zarówno głosowych, jak i czatu tekstowego, poprzez zaawansowany system szyfrowania.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Ruch Bringing Privacy Back popiera grono artystów i przedstawicieli branży kreatywnej w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wśród nich są m.in.:

Nadine Strittmatter – modelka o międzynarodowej renomie, gwiazda m.in. pokazów Victoria's Secret, Givenchy, Armani; Julie Pacino – córka Ala Pacino, współzałożycielka firmy producenckiej Poverty Raw Entertainment; Christop Silber – zdobywca nagrody Emmy za scenariusz miniserialu "A Day for Miracle”, przez “Screen International” okrzyknięty “najgorętszym scenarzystą Europy”; Mike Jackson – producent oscarowego hitu “La La Land” z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone w rolach głównych; i inni.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
d30naq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30naq7