Trwa ładowanie...
Megafon.pl
monika brodka
03-06-2016 10:18

Brodka zaprezentowała "Santa Muerte"! WIDEO

Monika Brodka opublikowała nowy teledysk.

Brodka zaprezentowała "Santa Muerte"! WIDEOŹródło: Youtube.com
d3ltpy6

Wideo powstało do piosenki "Santa Muerte". To drugi singel z jej nowego albumu "Clashes". Klip jest debiutem reżyserskim wokalistki.

Longplay "Clashes" ukazał się 13 maja i od razu zadebiutował na 1. miejscu listy sprzedaży OLiS.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam film dokumentalny o Butoh "Taniec ciemności", zrobił on na mnie piorunujące wrażenie. Było to moje pierwsze zetknięcie z Butoh. Nie widziałam nigdy czegoś podobnego. To było bardzo teatralne, szalenie ekspresyjne i dziwne, ale Butoh w zasadzie jest czymś trudnym do sklasyfikowania. Estetyka i znaczenie tego tańca automatycznie połączyło mi się z historią i klimatem Santa Muerte. Klip opowiada o samotnej podróży bohatera, która jest metaforą życia. Podróż kończy się nad rzeką, granicą życia i śmierci. To miejsce, gdzie bohater spotyka się ze śmiercią, ale kto tutaj jest śmiercią a kto życiem? W magicznym rytuale śmierć pomaga mu przejść na drugą stronę. Rytuał ten jest odtworzeniem znanego performancu Butoh Dai Rakuda Kan "The Five Rings". Praca nad tym klipem była niezwykłym doświadczeniem. Dużo czasu zajęło mi znalezienie idealnego bohatera. Jestem ogromnie szczęśliwa że miałam okazję pracować z tak niezwykłym tancerzem jakim jest Atsushi Takenouchi - mówi o swoim niepokojącym klipie wokalistka i reżyserka.

d3ltpy6

Monika Brodka bedzie gwiazdą Seazone Music & Conference Sopot 2016. Już 10 czerwca wystąpi na deskach sopockiej Opery Leśnej. Patronat nad imprezą objęła Wirtualna Polska.

Monika Brodka, Atsushi Takenouchi Youtube.com
Monika Brodka, Atsushi Takenouchi Źródło: Youtube.com
Atsushi Takenouchi Youtube.com
Atsushi Takenouchi Źródło: Youtube.com
d3ltpy6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ltpy6